Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Jak się żyje poza Łaskiem? Wady i zalety. Problemy i bolączki.
Krystian
Posty: 3
Rejestracja: 13:19, 20.08.2012

Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Postautor: Krystian » 14:29, 20.08.2012

Ja mieszkam w okolicach Grabi. Marzy nam się z żoną oczko wodne w ogródku. Takie niewielkie bo i ogród nie jest jakiś duży. Moglibyście opisać wasze doświadczenia – od czego zacząć i jaki sprzęt będzie najlepszy. Moja wiedza opiera się tylko na oglądaniu zdjęć w interecie, skąd inąd to one nas właśnie zmotywowały najbardziej. Mnie najbardziej martwi zima, jak wtedy zabezpieczyć oczko? No i nie chciałbym na to wydać więcj niż na remont łazienki.

Coś takich rozmiarów wchodzi w grę:
Obrazek

Żonie podoba się takie obłożone kamieniami, ale to jest za wielkie:
Obrazek

Zdjęcia znalazłem na http://fotohausideen.blogspot.com/2012/08/teich-im-garten.html

A tu najbardziej urzekły mnie nenufary - chce takie mieć u siebie:
Obrazek
To zaczerpnąłem z http://www.inspireme.pl/projekty/p-6-Propozycje-oczek-i-stawow-ogrodowych-w-ogrodach-skalnych/#zdjecie19

Frank_Zappa
Posty: 64
Rejestracja: 15:49, 28.02.2012

Re: Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Postautor: Frank_Zappa » 07:11, 21.08.2012

Kolega bawil sie w aranzacje oczka i z tego co zaobserwowalem to przy malym oczku wazny jest dobry filtr(najlepeij z UV).Zanim go zastosowal ciezko bylo uzyskac klarowna wode, po tygodniu woda robila sie zielona od glonow. Uszczelnienie niecki tez jest wazne, zeby nie dolewac co chwile wody. Wszystcy narzekaja,ze pojawia sie wiecej komarow ale ja nie zauwazylkem zeby bylo ich wiecej i last but not least trzeba uwazac na dzieci bo bardzo pociaga je ten zakatek :)

molinka55
Posty: 6
Rejestracja: 11:21, 10.05.2017

Re: Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Postautor: molinka55 » 13:27, 11.05.2017

Wiem, że temat stary, ale dla mnie to jest bardzo aktualne. Dopiero od niedawna mam możliwość zajmować się swoim ogrodem, w którym właśnie planuję zrobić oczko wodne. Ale najlepiej nie typowe płaskie, ale kaskadowe, jak wodospad. Póki co jestem na przygotowywaniu miejsca i zbieraniu niezbędnych materiałów. Małe oczko wodne obłożone kamieniami też może wyglądać dobrze, sama właśnie o takim myślę, bo nie chcę, żeby zajmowało mi połowę działki. Poza tym faktycznie filtr dużo dobrego, bo woda jest w ciągłym obiegu i nie osadzają się śmieci, rzęsa itp. Trzeba tylko regularnie wymieniać wkłady i dokładnie czyścić filtr, bo taki zapchany i brudny nie ma żadnego sensu. Co do ochrony zimą, to nie wiem czy oczko potrzebuje specjalnego zabezpieczenia. Ja nie planowałam nic takiego, ale teraz zainteresuję się tym tematem.

Kajornsruk
Posty: 1
Rejestracja: 03:42, 28.02.2018
Kontaktowanie:

Re: Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Postautor: Kajornsruk » 04:59, 28.02.2018

Wygląda tak dobrze. Wygląda bardzo wygodnie.

barolinabed
Posty: 1
Rejestracja: 12:17, 09.08.2018
Kontaktowanie:

Re: Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Postautor: barolinabed » 12:27, 09.08.2018

Fajny pomysł, ale przy oczku wodnym jest bardzo dużo pracy. Trzeba też pamiętać o dobrym oświetleniu, np.www.klusdesign.pl oferuje ciekawe profile LED zewnętrzne. Można fajnie oświetlić miejsce wokół oczka.

Olga33
Posty: 6
Rejestracja: 14:32, 01.12.2018

Re: Oczko wodne - dużo z nim zachodu?

Postautor: Olga33 » 15:23, 01.12.2018

Jeśli zrobisz małe oczko, to nie jest ono zbyt kosztowne. Ale wiadomo trzeba o nie dbać, a to wymaga dodatkowych funduszy.


Wróć do „Okolice Łasku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości