Wola Łaska

Jak się żyje poza Łaskiem? Wady i zalety. Problemy i bolączki.
Paweł72
Posty: 8
Rejestracja: 19:44, 02.02.2015

Wola Łaska

Postautor: Paweł72 » 19:59, 02.02.2015

Mieszkańcy Woli Łaskiej, oraz ulicy Żytniej, czy nie macie już dość tego jak nas traktują? Czy my jesteśmy ludźmi 3 kategorii?!!! Droga jaką codziennie musimy sie poruszać jest w opłakanym stanie!!!! Koszty naprawy zawieszenia samochodów
powinniśmy ściągnąć z radnych gminnych i z burmistrza a "syf" jaki jest prez tę drogę w całej wsi to jakieś średniowiecze !!!!
W projekcie budżetu gminy było przewidziane ponad 800 tyś zł na drogę, po głosowaniu kwota ta została zmniejszona do 460 tyś !!!!!
Co za taką kwotę zrobi gmina ???? przywiezie kamienia!!!!!!
Może idąc przykładem górników i rolników wybierzemy się z taczkami napełnionymi błotem z ul Żytniej i Woli łaskiej i wywalimy to wszysko na wycieraczkę burmistrzowi i przewodniczacemu rady!!!!

paulinaaa123
Posty: 3
Rejestracja: 23:04, 02.02.2015

Re: Wola Łaska

Postautor: paulinaaa123 » 23:11, 02.02.2015

Mnie dziwi dlaczego gmina nic nie chce zrobić z tą naszą drogą, przecież jest tu tyle mieszkańców i tak naprawdę Wola Łaska jest praktycznie jak Łask. To na gorszych wsiach gdzieś daleko od miasta mają asfalt a my? My mamy latem suchą drogę gdzie jak auto przejdzie to jest siwo, jak popada deszcz to jest jedno wielkie błoto. Idąc wieczorem w miejscu gdzie nie ma latarni idzie się dosłownie zabić. Ale cóż co my narzekamy przecież mamy kawałek asfaltu za DINO!

Paweł72
Posty: 8
Rejestracja: 19:44, 02.02.2015

Re: Wola Łaska

Postautor: Paweł72 » 11:27, 04.02.2015

Widzę że tylko nam doskwiera stan naszej drogi, pozostałym mieszkańcom to nie przeszkadza. Jeśli nie zaczniemy głośno o tym mówić, to przez kolejne lata burmistrz i rada będą z nas kpić, (przed wyborami będzie kasa, po wyborach nie).

paulinaaa123
Posty: 3
Rejestracja: 23:04, 02.02.2015

Re: Wola Łaska

Postautor: paulinaaa123 » 08:23, 05.02.2015

Miał być asfalt jak kanalizacja będzie, kanalizacja jest asfaltu nie ma. Moim zdaniem gmina robiąc teraz ten kawałek drogi za DINO po prostu się ośmieszyła.

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: Wola Łaska

Postautor: Michal » 22:38, 05.02.2015

Wybudowanie takiej drogi kosztuje z milion, co by było gdyby każdy chciał dostać milion z gminy? Myślicie że by wystarczyło dla każdego?

Moja propozycja: powiedzcie burmistrzowi że jako mieszkańcy dorzucicie się w 30% do drogi, w ten sposób będzie widać że Wam na niej faktycznie zależy. Tak się robi gdzie indziej.

Paweł72
Posty: 8
Rejestracja: 19:44, 02.02.2015

Re: Wola Łaska

Postautor: Paweł72 » 22:50, 05.02.2015

Drogi Michale, napisz proszę, gdzie mieszkasz i podaj ile wyłożyłeś kasy z własnej kieszeni na budowę ulicy przy której mieszkasz? A i jeszcze jeśli możesz to podaj kwotę podatku którą wpłacasz do kasy miasta, to powiem Ci czy przypadkiem nie chodzisz w czystych bucikach dzięki nam, mieszkańcom Woli łaskiej.

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: Wola Łaska

Postautor: Michal » 23:39, 05.02.2015

Paweł72 pisze:Drogi Michale, napisz proszę, gdzie mieszkasz i podaj ile wyłożyłeś kasy z własnej kieszeni na budowę ulicy przy której mieszkasz? A i jeszcze jeśli możesz to podaj kwotę podatku którą wpłacasz do kasy miasta, to powiem Ci czy przypadkiem nie chodzisz w czystych bucikach dzięki nam, mieszkańcom Woli łaskiej.


Nie odniosłeś się do tego co napisałem, jak mieszkańcom zależy na inwestycji lokalnej to nie odgrywają rozkapryszonych tylko sami się dokładają:
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... iedli.html
http://leszno.naszemiasto.pl/artykul/le ... id,tm.html
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Now ... 66493.html

Mieszkam na osiedlu "blokowym", asfalt na drogach jest odkąd pamiętam, ewentualny koszt drogi rozkłada sie na pare tysiecy użytkowników.

Oczywiście najlepiej gdyby Wam tą drogę wybudowali tylko skąd wziąć pieniądze, tzn. komu zabrać?

Paweł72
Posty: 8
Rejestracja: 19:44, 02.02.2015

Re: Wola Łaska

Postautor: Paweł72 » 23:59, 05.02.2015

A więc Michale odpowiem Ci że ja odprowadzam do kasy miasta kilkadziesiąt razy więcej niż ty. Jeżeli porównamy ilość kasy jaką wpłacają ludzie w blokach (wiem bo rrównież mieszkałem) z kasą jaką wpłaca się za niruchomość prywatną (nie liczę kosztów związanych z prowadzeniem różnych działalności), to kasa jaką wpłacacie wy jest porównywalna lub nawet mniejsza niż to co wpłacają mieszkańcy naszej miejscowości, dodatkowo jest jeszcze kasa sołecka która od kilku lat jest przejmowana przez UM. Ponadto wydajemy kasę we własnym zakresie na ratowanie tej drogi (przyjedź zobacz). Rozumiem Cię, mieszkałem w bloku rownież inaczej patrzyłem na takie sprawy. A żeby dołożyć kasę to trzeba mieć do czego, myślę że ludzie by dołożyli (jeśli nie gotówką to pracą), tylko czy ktoś z nami rozmawia? To jest drogi Michale największy problem. Pozdrawiam Cię.

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: Wola Łaska

Postautor: Michal » 00:47, 06.02.2015

Do budzetu gminy trafia ok. 40% pit. zarabiam niemało, ulg nie mam prawie żadnych - wątpie czy wpłacasz kilkadziesiąt tyle razy co ja ;)

Z tego co słyszałem podatek od nieruchomości to w Łasku jakieś grosze, ok. 300pln/rok za dom z działką.

Paweł72
Posty: 8
Rejestracja: 19:44, 02.02.2015

Re: Wola Łaska

Postautor: Paweł72 » 10:45, 06.02.2015

A ja słyszałem że budowa 200 metrowego domu to 200 tys. :lol: Masz kiepskiego informatora. Przypuszczam że nawet nigdy nie byłeś w Woli łaskiej a i pojęcia nie masz w tym temacie, pozdrawiam Cię i gratuluję wysokich zarobków i oczywiście dobrej drogi.


Wróć do „Okolice Łasku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości