Łaska "telewizja" kablowa

Szukasz sklepu, dobrego szewca czy na gwałt potrzebny zegarmistrz? Zapytaj. Poleć. Podpowiedz innym.
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: Agnieszka » 23:30, 17.02.2012

gonzo5 pisze:Chciałem poruszyć temat naszego monopolisty telewizyjnego: w tej chwili nie mam sygnału rtv a jest piątek, godzina 23:20. Telefonu serwisant nie odbiera, programu, na który się nastawiłem obejrzeć nie mogę.
Wk... mnie już ta amatorszczyzna. Czy Wy też macie takie problemy z kablówką, czy tylko ja mam pecha...?



No mi od kilku dni zanika wieczorami i nocą (kiedy mam czas poczytać) sygnał samej telegazety kablówki, zgłaszałam dziś to telefonicznie, ale podobno coś nie tak z moim odbiornikiem ;)
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: Agnieszka » 23:44, 17.02.2012

gonzo5 pisze:To jest skandal a nie poważna firma. W tej chwili sygnał się pojawił, ale to marne pocieszenie. Dlaczego w innych miastach takich problemów nie ma?
Brakuje nam równorzędnego dostawcy, który przerwałby monopol i zapewnił konkurencyjność usług...



Wydaje mi się, że Łask jest za małą miejscowością na działalność obok drugiej takiej firmy :)
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

Awatar użytkownika
mario
Posty: 33
Rejestracja: 08:00, 14.12.2011

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: mario » 10:11, 20.02.2012

LTV jako operator kablowy jest monopolistą, ale jeżeli komuś nie pasuje to może korzystać z usług operatorów satelitarnych. Według mnie nie jest tak źle z LTV. Parę miesięcy temu myślałem o zmianie na operatora SAT, chodziło mi także o internet i o tzw. multiroom. Myślałem o Cyfrowym Polsacie, oferta tv odpowiadała mi, internet - no niby jeszcze wtedy Łask nie był w zasięgu LTE (jest od stycznia tego roku), ale co to za internet - mega szybki z limitami. Multiroom (chciałem na trzy telewizory) dodatkowe koszty.

W końcu zostałem przy kablówce, gdzie miałem pakiet B + internet Telestrada A+, teraz przeszedłem na pakiet C - Familijny i jestem zadowolony. Jakość obrazu jest zadowalająca i jest kilka kanałów w HD.
Osobom posiadającym telewizory full HD i mających pakiet C proponuję przejście na pakiet Familijny (jakość cyfrowa), bo w jakości analogowej (pakiety A, B, C) z moich obserwacji na tychże telewizorach jakość jest bardzo słaba.

W ostatnich tygodniach (może nawet miesiącach) denerwujące było to ich grzebanie i przestawianie w kanałach, jedne chodziły gorzej inne lepiej. No i ten brak wcześniejszej informacji z ich strony na temat utrudnień. W internecie z opóźnieniem, a na tej telegazecie trzeba trochę posiedzieć, aby coś się dowiedzieć. No i według mnie najlepsze jest to, że jeżeli ktoś nie posiada internetu i zaczną grzebać w kanałach i je wyłączają to z tej telegazety nic się nie dowiesz (bo też jest wyłączona) pozostaje tylko zadzwonić do nich.

Co do serwisantów, wg mojej oceny działają dobrze. Przykład: nie miałem internetu , dzwonię do Pana , czy coś grzebią on mówi, że nie -sprawdza moje łącze przez internet i stwierdza, iż uszkodzony jest modem, w ciągu godziny wymienia go.

Jeszcze jest jedna kwestia, odnośnie DVB-T naziemnej, w której to już jesteśmy zasięgu od końca grudnia (MUX-2). Są tam takie programy jak TV6 i Polsat Sport News, które są niedostępne w kablówce. Będę musiał do nich zadzwonić i zapytać o to.

Awatar użytkownika
mario
Posty: 33
Rejestracja: 08:00, 14.12.2011

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: mario » 11:00, 20.02.2012

beryl pisze:
Osobom posiadającym telewizory full HD i mających pakiet C proponuję przejście na pakiet Familijny (jakość cyfrowa), bo w jakości analogowej (pakiety A, B, C) z moich obserwacji na tychże telewizorach jakość jest bardzo słaba.

Kablówka oczywiście nie nadaje w full HD a jedynie tzw. HD Ready, czyli 720p.



Tu się mylisz przy programach HD (Polsat HD , TVN HD, itp) wyświetla się 1080i (czyli Full HD), ale większość programów jest w 576i.


a odnośnie tego:
mario pisze:
Jeszcze jest jedna kwestia, odnośnie DVB-T naziemnej, w której to już jesteśmy zasięgu od końca grudnia (MUX-2). Są tam takie programy jak TV6 i Polsat Sport News, które są niedostępne w kablówce. Będę musiał do nich zadzwonić i zapytać o to.


dzwoniłem i te programy zostały dołożone w piątek do pakietu familijnego.

Awatar użytkownika
mario
Posty: 33
Rejestracja: 08:00, 14.12.2011

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: mario » 11:33, 20.02.2012

gonzo5 pisze:Wszystko super, ale dlaczego chcą "odłączać" za niepłacenie czegoś, czego nie ma w ofercie: mają pakiety A, B i C a straszą odłączeniem "familijnego", którego nie ma w wykazie. To jest zgodne z powszechnie przyjętymi normami...? A może przeglądam nie tę stronę ŁTK, którą trzeba? (ltv.pl)


Z tego co się orientuje, to z pakietem familijnym kombinowali od kwietnia zeszłego roku (do każdej książeczki opłat dodawana była broszura z wykazem programów i informacją, że pakiet familijny będzie dostępny za darmo do końca 2011 roku.) Teraz za ten pakiet trzeba dopłacić 5 zł do pakietu C, czyli razem 49,90.
Pakiet Familijny jest nadawany w jakości cyfrowej (jest tam 80 programów) i aby odbierać ten pakiet odbierać trzeba mieć wbudowany tuner dvb-t mpeg 4 w telewizor, lub oddzielny dekoder dvb-t (ja taki posiadam i mam podłączony do monitora komputerowego).

A odnośnie informowania na stronie ltv.pl obiecano mi to poprawić, bo nawet nie ma listy kanałów pakietu familijnego.

marek
Posty: 8
Rejestracja: 01:37, 21.01.2012

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: marek » 12:18, 20.02.2012

Właściwie najbardziej denerwujące jest to przestawianie kanałów na co rusz to inne częstotliwości. Ledwie się człowiek przyzwyczai do obsługi pilota w ciemności, już trzeba znowu stroić telewizor.

Poza tym ta nasza Łaska telewizja jest OK :D

Na Internet nie narzekam choć kiedy chciałem wpiąć się samsungiem galaxy tab niestety nie udało mi się. Powiedzieli mi, że to niemożliwe :cry:

Awatar użytkownika
mario
Posty: 33
Rejestracja: 08:00, 14.12.2011

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: mario » 12:28, 20.02.2012

beryl pisze:
mario pisze:Tu się mylisz przy programach HD (Polsat HD , TVN HD, itp) wyświetla się 1080i (czyli Full HD), ale większość programów jest w 576i.

I tu się mylisz, 1080i to nie full hd. I=interlace, czyli przeplot. Podziel 1080 na pół i będziesz miał prawdziwą rozdzielczość.



to juz tego nie rozmiem. full hd to 1920x1080, tak? czyli 1080i lub 1080p. Obraz 720x576 to 576i lub p

Awatar użytkownika
mario
Posty: 33
Rejestracja: 08:00, 14.12.2011

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: mario » 09:38, 21.02.2012

Beryl, dzięki za doinformowanie mnie - masz rację, poszperałem w internecie i doczytałem.

Awatar użytkownika
mario
Posty: 33
Rejestracja: 08:00, 14.12.2011

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: mario » 09:51, 26.02.2012

Pozwoliłem sobie na opracowanie listy kanałów pakietu familijnego (cyfrowego), może komuś się przyda. Bo na stronie ltv.pl nie ma tego.
Lista posegregowana według częstotliwości (kanałów)


LINK do listy

Awatar użytkownika
Zbyszko
Posty: 15
Rejestracja: 23:55, 22.01.2012

Re: Łaska "telewizja" kablowa

Postautor: Zbyszko » 12:40, 16.04.2012

Ja mam to samo. Mam dwa dekodery jeden działa poprawnie. Na drugim po przełączeniu na Discovery (lub kanał 17 jeśli to od tego zależy) telewizja wraca do ustawień pierwotnych.


Wróć do „Usługi i handel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości