Urzędnicze listy.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
R39
Posty: 16
Rejestracja: 14:55, 03.08.2012

Urzędnicze listy.

Postautor: R39 » 11:27, 13.09.2012

Ostatnio do mojej skrzynki na listy zostało dostarczone pismo Burmistrza Łasku, w treści dotyczące ciążącego na mieszkańcach obowiązku utrzymania rowów melioracyjnych. Wielokrotnie mieszkańcy w. Gorczyn zwracali "władzy" uwagę na katastrofalny stan odwodnienia.Między innymi za pośrednictwem gazety "Mój Łask". Czytając pismo Burmistrza Łasku zastanawiam się z kogo "władza" chce zrobić idiotów. Mieszkańcy w. Gorczyn nie wzbraniają się przed utrzymywaniem rowów w należytym stanie , lecz problem polega na tym , że gdy była robiona droga inwestor czyli Gmina była głucha na prośby wyprofilowania rowów tak , aby zapewnić należyty odpływ wody. Informuje więc Pan Burmistrza , oraz Panią Sołtys , że wiemy o zapisach zawartych w cytowanej ustawie , ale na początek trzeba by było te rowy wyprofilować, a potem żądać ich utrzymania. Rozumiem, że Burmistrz ma w d....mieszkańców w. Gorczyn gdyż jedyną jego reakcja na problem odwodnienia jest powyższe pismo. Gratuluje podejścia do sprawy, jednocześnie przypominam, że przedstawiciel urzędu wiedział o problemie już na etapie remontu drogi Gorczyn-Łopatki cegielnia.A jak się robi prawidłowo rowy ? Proponuję wycieczkę na drogę Poddębice - Łęczyca.
Załączniki
102728.JPG
Przepraszam za jakość.
102728.JPG (35.16 KiB) Przejrzano 4059 razy

Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

Re: Urzędnicze listy.

Postautor: Rafik » 18:29, 18.09.2012

Z tego co ostatnio widziałem jadąc przez Gorczyn trasą 483, widzę że coś tam robią z tymi rowami. Albo mi się tylko wydawało...jakoś większej uwagi na te rowy nie zwracałem.

R39
Posty: 16
Rejestracja: 14:55, 03.08.2012

Re: Urzędnicze listy.

Postautor: R39 » 12:07, 24.09.2012

No tak , ale jak jechałeś w stronę Buczku to informuję , że to jest droga krajowa i Burmistrz nic do tego nie ma. Mi chodzi o rowy osiedlowe, na trasie Gorczyn - Łopatki Ceg. lub na osiedlu domków jednorodzinnych w Gorczynie. A tak na marginesie to Burmistrz tez mija się z prawda w tym piśmie gdyż ww. rów leży w pasie drogi i należy do Gminy, więc to Gmina jest odpowiedzialna za ich profilowanie i utrzymanie.


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości