PARK MIEJSKI

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

PARK MIEJSKI

Postautor: lucksm » 18:21, 31.12.2011

Witam,
niedawno odwiedziłem nasz miejski park. W tej chwili jest tam pięknie. Nowe alejki, obsadzenia, porządek, ławeczki. Rozmówiłem się przez chwilkę z właścicielem firmy, która tam pracowała. Niestety jako Łaskowianie nie mamy zbyt dobrej opinii. W ocenie tego Pana park jest piękny (w mojej też), a podczas jego pracy przez jeden dzień odwiedza go max 15-20 osób... Szkoda, bo jest co podziwiać i gdzie pospacerować i pojeździć na rowerze.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: lucksm » 21:02, 31.12.2011

A szkoda. Zamiast szwendać się wciąż po tych samych sklepach można pospacerować na łonie przyrody. Po prostu nie promujemy parku i stąd taka sytuacja. Mnie osobiście przykro bo dla przeciętnego łaskowianina rozrywka to przejść po sklepach w sobotę, a w niedzielę poleżeć przed telewizorem. To samo dotyczy zalewu. Dlaczego nasze władze nie przeniosą Jarmarku czy festynu do parku czy nad zalew zamiast blokować całe miasto? Czy nie ma innego miejsca niż Narutowicza i boisko w dole obok szkoły?

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: lucksm » 22:53, 31.12.2011

Ja nikomu nie mówię co ma robić. Potraktuj ogólnie moją wypowiedź. Chodzi mi tylko o to, że ładny ładny park i z niego nie korzystamy...

Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 115
Rejestracja: 23:08, 29.12.2011

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: Sowa » 21:29, 01.01.2012

nad zalewem jest fajnie ale o jego otoczenie tez nikt nie dba
można by tam zrobić jakaś knajpkę postawić jakieś drewniane domki czy tez daszki oraz paleniska jak w Powsinie pod Warszawą i można kulturalnie spędzać czas piekąc kiełbaskę:) ponadto dobrze by zorganizować tak mieście by łatwo tam parkować jak juz by wiecej osob zapragnęło spedzac czas nad zalewem

Elegancko
Posty: 8
Rejestracja: 20:51, 25.01.2012

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: Elegancko » 20:54, 25.01.2012

A od kogo oczekujesz, ze takie coś tam postawi? Od miasta ? To chyba już nie ten ustrój. Jeśli nie ma inwestora to pewnie jest to nierentowne, no chyba ze Ty uważasz, ze jest to opłacalne to zrób knajpkę i zarób masę pieniędzy ;)

Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: Rafik » 21:17, 25.01.2012

Najsampierw to wypadałoby przyciągnąć tam ludzi. Jak znam życie wiele osób z chęcią by się tam wybrało, ale wychodzą z założenia "nie ma gdzie wyjść" i przysiądą przed telewizor oglądając "M jak Miłość" czy innych piłkarzy...

Wierzę w to że można w Łasku rozkręcić rozrywkę, choćby sezonową, bo jest na to zapotrzebowanie, tylko potrzeba chęci- tego kto chce to prowadzić i ludzi, aby chcieli tam przychodzić.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: lucksm » 21:28, 25.01.2012

Rafik pisze:Najsampierw to wypadałoby przyciągnąć tam ludzi. Jak znam życie wiele osób z chęcią by się tam wybrało, ale wychodzą z założenia "nie ma gdzie wyjść" i przysiądą przed telewizor oglądając "M jak Miłość" czy innych piłkarzy...

Wierzę w to że można w Łasku rozkręcić rozrywkę, choćby sezonową, bo jest na to zapotrzebowanie, tylko potrzeba chęci- tego kto chce to prowadzić i ludzi, aby chcieli tam przychodzić.


Zgadzam się w zupełności. Sam widzisz, wrzucam wątek dla sprawy którą warto się zainteresować od razu zmasowany atak krytyki. Jeszcze wiele wody w Grabii upłynie zanim coś się zmieni.
Jeden krok już postawiliśmy do przodu. Mamy własna stronę w sieci. Określam to mianem milowego kroku do zmian w Naszym Mieście. :D

Elegancko
Posty: 8
Rejestracja: 20:51, 25.01.2012

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: Elegancko » 21:24, 26.01.2012

To nie jest krytyka pomyslu tylko waszego "chciejstwa" :D Jesli uwazacie, ze tego tam brakuje to otworzcie tam knajpe. Moze nisze w Łasku znalezliscie :-)

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: Wojtek Madej » 16:21, 02.03.2012

Zgadzam się lucksm. Mamy pięknie zrewitalizowany park z ciekawą ścieżką edukacyjną, a ludzi na spacerach jak na lekarstwo. Ja regularnie "wizytuję" park każdej niedzieli i włos mi się jeży na głowie. Piękne ławki są już zdewastowane, powyrywane drewniane siedziska, poprzewracane kosze na śmieci, po odwilży widać wyraźne ślady quada. Spieszmy się cieszyć naszym parkiem, bo długo tak dobrze wyglądać nie będzie. W mojej prywatnej wizji rewitalizacji PL. 11 Listopada brałem pod uwagę połączenie rynku z parkiem poprzez brukowaną uliczkę na środku północnej ściany, która ma wylot na przeciw Urzędu Pracy. Latem można byłoby w tej uliczce ustawić jakieś stoliki i ożywić okolicę. Może wrócę do tego pomysłu, gdy ruszy S8 i ruch na ul. Objazdowej będzie mniejszy oraz stacja paliw Orlen zostanie przeniesiona na skrzyżowanie Objazdowej z Żeromskiego, co też jest w planach.

mac
Posty: 4
Rejestracja: 09:59, 01.04.2012

Re: PARK MIEJSKI

Postautor: mac » 16:40, 01.04.2012

I co Pan zrobił w sprawie tego aktu wandalizmu w parku Panie Wojtku. Jako radny powinien Pan zacząć działać. Zgłosić fakt policji, poruszyć sprawę na radzie. Poszukać rozwiązania problemu wspólnie z innymi radnymi oraz Burmistrzem . Tak właśnie Pan uczynił?


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości