Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: Rafik » 13:04, 23.09.2013

Stworzyłem ten temat, ponieważ wczoraj na TVP Kultura o 20:30 był film pt. "Kramarz" z Romanem Kłosowskim w roli tytułowej, do którego część scen nagrywano w Łasku (dworzec kolejowy od zewnątrz i środka, ulica Kościelna i front Kolegiaty). Interesuje mnie, jakie filmy były nagrywane w Łasku, bądź w okolicach.

Wiem, że prócz wspomnianego "Kramarza", w dworku w Ostrowie, działa się akcja filmu "Leśne Doły" w reżyserii Sławomira Kulikowskiego.
Obrazek
Kadr z trailera

Słyszałem też o tym, że "Psy 2" były kręcone we Widawie (scena transakcji z Ruskimi za broń), jednak okolica coś mi nie pasuje, za to odniosłem wrażenie, że nagrano trasę 481 (Widawa-Łask), bo widać wiadukt kolejowy, który wygląda jak ten przed Sędziejowicami.
Obrazek
Obrazek
Kadry z filmu

Czekam na kolejne tytuły i kadry. :D

Jaco777
Posty: 31
Rejestracja: 00:50, 18.04.2012

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: Jaco777 » 18:38, 23.09.2013

Wydaje mi się, że w "Kramarzu" ten żółty (?) domek, taki drewniaczek, to jest na zbiegu Tylnej z Mickiewicza, lub Kilińskiego i Mickiewicza :)

Kens
Posty: 1
Rejestracja: 08:21, 25.09.2013

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: Kens » 08:29, 25.09.2013

Tak, zgadza się. Fragment Psów 2 był kręcony na tej drodze. Byłem i widzialem. Ekipa przygotowywała się na bocznej drodze prowadzącej do Dobrej (na przeciw obecnej stacji benzynowej). Jeździli podczas kręcenia na odcinku Sędziejowice - Pruszkow.

monika_lask
Posty: 1
Rejestracja: 13:43, 01.10.2013

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: monika_lask » 13:49, 01.10.2013

Akcje wielu polskich filmów były nagrywane w Wodzieradach - powiat łaski. Wśród najbardziej znanych : "Nad Niemnem", 'Komediantka", "Emancypantki", "Wilczyca", "Wierna rzeka".

chemik
Posty: 3
Rejestracja: 19:34, 31.10.2013

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: chemik » 19:36, 31.10.2013

o ile się nie mylę to ucieczka księcia Witolda w Potopie była kręcona w łasku na terenie gdzie teraz jest OSiR

Jaco777
Posty: 31
Rejestracja: 00:50, 18.04.2012

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: Jaco777 » 10:07, 02.11.2013

Oczywiście, księcia Bogusława Radziwiłła :)

chemik
Posty: 3
Rejestracja: 19:34, 31.10.2013

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: chemik » 22:15, 02.11.2013

jasne moja pomyłka

Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

Re: Filmy kręcone w Łasku i w okolicach

Postautor: Rafik » 23:11, 01.12.2014

Odświeżam temat, ponieważ odnalazłem wreszcie w Internecie kopię filmu "Kramarz" w dobrej jakości, która pozwoli zrobić kadry w przyzwoitej jakości. Sam film jest z roku 1990. Opowiada on historię tytułowego kramarza Edwarda Chruścika (Roman Kłosowski). Widzimy życiowe perypetie człowieka, który mimo wielu bardzo przykrych sytuacji, nadal jest dobrym człowiekiem.

Szukając informacji o filmie znalazłem taką informację: Andrzej Barański przygotowywał się do realizacji filmu 10 lat, przeczytał "prawie wszystko" na temat kramarstwa (książki naukowe, wspomnienia osób trudniących się handlem obnośnym). W czasie realizacji Kramarza zorganizowano ponad 80 miejsc zdjęciowych. Były to wsie, miasteczka i miejsca "ciekawe" pod Łodzią m.in. bufet w Łasku, biuro w Głownie, Wola Zbroszkowa. Wykonano ponad 5 tysięcy zdjęć dokumentujących najróżniejsze miejsca prowincjonalnej Polski.

Poniżej będą kadry z tegoż filmu. Prócz Łasku (dworzec kolejowy i bufet dworcowy, ulica Kościelna i Kolegiata łaska), w obrazie Barańskiego pojawił się również Lutomiersk. Wydaję mi się też, że w "Kramarzu" zagrała również Widawa, ale w tej materii nie jestem pewien na 100% (dlatego tych wątpliwych momentów nie umieściłem tutaj). Starałem się "łapać" również takie momenty by pojawiały się twarze, bądź rejestracje samochodów. Być może ktoś rozpozna jakąś znajomą osobę. ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję że ktoś będzie podawać kolejne tytuły, kręcone w naszych okolicach. Swoją drogą zacząłem szperać w filmach, o których jest mowa powyżej i zobaczyłem wyłącznie fragmenty "Wilczycy" w poszukiwaniu dworku w Wodzieradach. Owszem, widać sceny na dworze, ale nie wydaję mi się by to był właśnie ten z Wodzierad (mogę się jednak mylić).


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości