Dworzec pks.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
EF16
Posty: 24
Rejestracja: 19:45, 20.08.2013

Dworzec pks.

Postautor: EF16 » 15:19, 08.02.2014

Dworzec PKS w Łasku .Czy wreszcie coś pozytywnego się tam wydarzy?Nie zmienił się od momentu powstania, a to chyba 45 lat. Toaleta i poczekalnia przypominają czasy Gomułki. Jedyną oznaką czasów w jakich żyjemy to 2 kamerki zawieszone na słupie { zapewne niedziałające } Czy włodarze miasta dbają tylko o miejsca w których sami bywają? przecież nikt z nich z dworca pks nie korzysta, to po co jakieś zmiany?

beryl2
Posty: 28
Rejestracja: 19:01, 04.02.2014

Re: Dworzec pks.

Postautor: beryl2 » 18:13, 08.02.2014

Do kogo należy dworzec, do miasta czy PKS Łask/Zduńska Wola?

korrot
Posty: 9
Rejestracja: 19:35, 12.01.2014

Re: Dworzec pks.

Postautor: korrot » 19:15, 08.02.2014

Witam.
Ja też uważam że przydałyby się zmiany na dworcu PKS ale jeśli będą chcieli kręcić drugą część LEKCJI PANA KOGITO to gdzie jak nie w Łasku?
Przydałyby się zadaszenia.
Szkoda że ta część miasta nie może się rozwinąć-ale to znak czasu. Ludzie są biedni i oszczędzają gastronomia nie ma tam szans. Market też nie dał rady. Może się to kiedyś zmieni ale na to potrzebne są pieniądze dotacje itd.
PKS w Łasku jest chyba własnością prywatną nigdy nie słyszałem o jakichś planach inwestycyjnych ze strony władz w ten teren.

annam
Posty: 16
Rejestracja: 12:39, 05.02.2014

Re: Dworzec pks.

Postautor: annam » 08:41, 09.02.2014

Może władze miasta odpowiedzą na to pytanie.
Zbliżają się wybory, więc na pewno odpowiedzą i nawet coś obiecają.
Przystanek PKS jest położony przy głównej drodze i jego stan widzą ludzie
przejeżdżający nią, natomiast odnowionego rynku z tej strony nie widać.

EF16
Posty: 24
Rejestracja: 19:45, 20.08.2013

Re: Dworzec pks.

Postautor: EF16 » 15:04, 09.02.2014

A może prościej będzie zlikwidować dworzec tak jak zrobiono to w Pabianicach

Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

Re: Dworzec pks.

Postautor: Rafik » 08:39, 12.02.2014

Przy całej swej brzydocie, dworzec jest zbyt przydatny, aby go likwidować.

Wydaję mi się, że to nie miasto, a PKS Zduńska Wola, jest właścicielem dworca. Takie przypuszczenia mam ze względu na to, że przez lata, żadna opcja polityczna nie mówiła nic o poprawie stanu dworca, ani też nigdy nie atakowano burmistrzów, za te ubogie warunki.

Co zaś z nim zrobić? Wymienić nawierzchnię, zadaszyć perony i pozostawić jedną, ciepłą i otwartą poczekalnię, która byłaby monitorowana, przez co ludzie mieliby mniej chęci by niszczyć wyposażenie znajdujące się w środku. Ktoś powie, że to bez sensu, jednak ja sądzę, że to najwyższy czas, by społeczeństwo nauczyło się szanować dobro ogólnodostępne, póki mamy do niego dostęp.

O sklepach czy innych jadłach w tym miejscu już myślałem, ale ciężko byłoby tym przybytkom w tym miejscu utrzymać, z uwagi na to, że poza godzinami 7-9 oraz 13-16 ruch jest bardzo mały.


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości