Osiedla w Łasku

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Osiedla w Łasku

Postautor: lucksm » 23:17, 04.01.2012

Myślę, myślę i mam. W mieście funkcjonują cztery osiedla bloków. Sobieskiego, Mickiewicza , Batorego i Przylesie. Napiszmy co nam przeszkadza, razi, denerwuje.
Zwróćmy na siebie uwagę.
Mieszkam na osiedlu Sobieskiego i zaobserwowałem dwa problemy.
Przy blokach nr 8 i 10 nie ma ani jednego kosza na śmieci!!! Kolejny problem to śmietnik dla tych bloków. Nie jest zamykany! Miejscowi poszukiwacze skarbów maja wolny dostęp. Skutek? Wyrzucają zawartość śmietnika na glebę po czym jak zawieje wiatr lekkie odpady wędrują po osiedlu drogą powietrzną.
Każdy coś znajdzie. Rejestrujmy się piszmy i wytykajmy!!! W grupie mamy większą siłę przebicia!!!
Zapraszam do rejestracji i komentowania. To nie boli. Możemy tylko coś zyskać!!!

Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 115
Rejestracja: 23:08, 29.12.2011

Re: Osiedla w Łasku

Postautor: Sowa » 08:39, 05.01.2012

boli to głupota współlokatorów jak jest zima (dobrze że jeszcze nie nastała atmosferycznie) kiedy nie chce się odśnieżać i parkują na twoje odśnieżone miejsce albo odśnieżając uniemożliwiają innym dojście do samochodów lub tworząc swoiste śnieżne przegrody między autami

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Osiedla w Łasku

Postautor: lucksm » 23:01, 10.01.2012

Bardziej miałem na myśli braki ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej. Płacimy więc wymagajmy. Dlaczego cieć z osiedla nie widzi, że na osiedlu spaliła się żarówka w latarni, że segregujemy śmieci jednak kosze są wciąż pełne i nie ma gdzie wkładać kolejnych, że kiepujemy pod nogi bo nie mamy kosza na śmieci?
Po prostu przyjść, odpier..... co Swoje i iść do domu. Znieczulica tak się to nazywa. Z tym trzeba walczyć. Za coś im płacimy.
Temat odśnieżania to rzeka. Prawnie parking jest wspólny. Każdy parkuje gdzie jest miejsce. Jeśli nie chcesz odśnieżać wykup miejsce parkingowe na własność i wtedy możesz mieć pretensje do innego kierowcy.
Ja przerabiam to co zimę. Zawsze jest wolne miejsce, tylko trzeba sobie odśnieżyć, bo nikomu się nie chce. I tak do skutku. Też się denerwuję jak muszę szukać. Ale nie ma podstawy prawnej, na podstawie której można takie auto usunąć z miejsca, które sam odśnieżyłeś.
Co innego kultura lokatorów-nygusów. Gdyby tak każdy sobie odśnieżył nie byłoby problemu.
Ale to już temat na inny wątek na forum.

Iksiński
Posty: 5
Rejestracja: 13:56, 12.01.2012

Re: Osiedla w Łasku

Postautor: Iksiński » 10:21, 13.01.2012

Istnieje jeszcze tzw. Trepowo

Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 115
Rejestracja: 23:08, 29.12.2011

Re: Osiedla w Łasku

Postautor: Sowa » 10:51, 13.01.2012

Podejrzewam, że nie jest to oficjalna nazwa, a jedynie przyjęte do potocznego języka określenie osiedla wojskowego ;)

lucia
Posty: 48
Rejestracja: 15:52, 27.12.2011

Re: Osiedla w Łasku

Postautor: lucia » 12:27, 13.01.2012

za moich czasów jak mieszkałam w Łasku to jeszcze był Manhattan (os Batorego)


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości