ZKM Łask

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

ZKM Łask

Postautor: Rafik » 18:34, 14.02.2012

Chciałbym nawiązać do wypowiedzi użytkownika kryjącego się pod nickiem "rodzic", z tematu o rekultywacji wysypiska:

ZKM niedługo padnie ,więc nie liczyłbym na nich.


Moim zdaniem ZKM raczej nie padnie, ale jest źle i to bardzo. Tutaj wymieniam swoje zastrzeżenia do działalności przewoźnika:

:arrow: Brak kursów "BIS" jeśli chodzi o linię C, do Zelowa (nie wiem jak to wygląda na D), przede wszystkim o godzinie 15:10 z Łasku. Gdy widzę jak w tym średnim Mercedesie (są busy, średnie i jeden duży) ludzie się kiszą, a niektórzy stają się "glonojadami" z powodu ciasnoty, to wolę sobie poczekać te 10 minut na PKS. Bilet tańszy, a i komfort nieporównywalnie większy...

:arrow: Ogrzewanie, czyli to czego o tej porze pożądają wszyscy, a co w autobusach ZKM jest towarem luksusowym. Tutaj są 2 przyczyny, w zależności od złożenia się wypadków. Pierwsza to niezbyt działające ogrzewanie, tu mam na myśli stare Autosany, gdzie raz kierowca to włączył, ale zamiast cieplej było głośniej. :D Drugą przyczyną są kierowcy, którzy to robią według własnego widzi-mi-się co jest naprawdę irytujące.

:arrow: Nieodpowiedni przydział autobusów na linię- czasem na linię C (posiłkuję się nią ze względu na swoje miejsce zamieszkania) zostanie puszczony busik, i ludzie się wpychają i już wspomniany kurs o 15:10, za to na "flagowej" linii D widzę w wielu wypadkach któryś z długich autobusów, gdzie osób nie jest wcale wiele (może mam takie mylnę wrażenie bo zazwyczaj tenże autobus widzę w Łasku).

:arrow: Likwidacja linii 6- było tylko po jednym kursie porannym i popołudniowym, słyszałem że w busikach było ludzi sporo, ale jednak ZKM nie wprowadził tej linii na stałe. Dlaczego się pytam? Oficjalny powód to "nierentowność", ale gdyby tylko to miało znaczenie to spodziewam się że zostałyby tylko autobusy do Pabianic i Zelowa (zapewne bez paru kursów). Na pewno nie było tak że szóstka generowała same straty.

:arrow: Chaos z rozkładami, czyli jedne rozkłady na tabliczkach, a inne w internecie, o ile się rozkład znajdzie w internecie. W ogóle też dużym minusem jest brak strony internetowej, a w dzisiejszych czasach każda szanująca się firma, powinna mieć witrynę w internecie.

I jedno pytanie do tego wszystkiego: czy to jest tak trudno zrobić?

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: ZKM Łask

Postautor: rodzic » 20:40, 14.02.2012

Prywatny przewoźnik byłby lepszy .

maciek
Posty: 1
Rejestracja: 18:03, 19.02.2012

Re: ZKM Łask

Postautor: maciek » 18:37, 19.02.2012

Prywatny przewoźnik oczywiście byłby lepszy ale nie w naszych realiach ;) . Zobacz, jak wygląda działalność funkcjonujących już prywatnych przewoźników:
jeżdżą wyłącznie na tzw. "dochodowych" trasach tzn. Łask- Pabianice i Łask- Zelów, w dodatku bez rozkładu, co wg. prawa jest nielegalne (bo to w końcu nie taksówka) i nieuczciwe z punktu widzenia konkurencji. Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym "Przewoźnicy wykonujący regularne przewozy osób są zobowiązani podać do publicznej wiadomości rozkład jazdy środków transportowych przez zamieszczenie informacji na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy. Muszą również okresowo aktualizować i publikować informacje o wykonywanej komunikacji."; Z niesmakiem obserwuję sytuacje, gdy kierowca od prywatnego przewoźnika "zasadza" się przy LO1 obserwując wyjeżdżający z dworca PKS autobus ZKMu i wyjeżdża mu przed nosem...
Po drugie- ceny biletów- wiadomo nie od dziś, że ZKM jest w tragicznej sytuacji finansowej i gdyby nie coroczny zastrzyk gotówki z budżetu gminy, dawno już by nie istniał. Prywatni przewoźnicy też jeżdżą po kosztach (bilety nawet tańsze niż z ZKM) ale jest oczywiste, że to skończy się wraz z nieuchronnym upadkiem ZKM.
[na marginesie- ZKM świadczy usługi transportu zbiorowego na terenie gminy, wykonując tym samym zadania z zakresu administracji publicznej- tj. gmina ma obowiązek taki transport utrzymać bez względu na to, czy jest on opłacalny. Jeżeli powstałby prywatny przewoźnik, który mógłby świadczyć usługi przewozowe w tym zakresie może wziąć udział w przetargu na świadczenie tych usług]
Bilety muszą zdrożeć ! w Polsce naprawdę jeździmy za śmieszne pieniądze, nie przystające do kosztów przewozu. W niewielu krajach, gdzie funkcjonują prywatni przewoźnicy są dostępne choćby bilety ulgowe! Np. na Węgrzech za bilet jednodniowy płaciłem ok 30 zł
Proponuję lekturę tego artykułu- w którym wyjaśniono, jak funkcjonuje transport zbiorowy: http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/artykuly/387066,transport_publiczny_w_gminie_powiecie_i_wojewodztwie.html

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: ZKM Łask

Postautor: rodzic » 20:36, 19.02.2012

Wydaje mi się ,że rozkłady są ,bo takowe widziałem.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: ZKM Łask

Postautor: Agnieszka » 22:19, 19.02.2012

Witam,

Kiedy formując stronkę zbierałam rozkłady, to nawet po kilku telefonach i obietnicach tych rozkładów od pani Kołasińskiej nie otrzymałam. Do dziś ich nie ma.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: ZKM Łask

Postautor: rodzic » 12:19, 20.02.2012

Mimo wszystko ,wolę jeździć z nielegalnym przewoźnikiem w jakoś wyglądających i ciepłych autobusach niż w rozwalających się niby pojazdach zkm .

marek
Posty: 8
Rejestracja: 01:37, 21.01.2012

Re: ZKM Łask

Postautor: marek » 12:24, 20.02.2012

Drodzy Państwo

Proszę nie mówcie mi tutaj o rentowności lub nierentowności komunikacji miejskiej. Jako taka jest służbą publiczną jak szkoły, szpitale, straż itd. Utrzymanie jej jest obowiązkiem państwa!

Ale...

Taką mamy komunikację miejską jak Państwo i nasze Władze Lokalne :cry:

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: ZKM Łask

Postautor: rodzic » 12:38, 20.02.2012

Powinno być lepiej ,bo podatki od gruntów i nieruchomości znów poszły w górę . Pewnie burmistrz (celowo z małej litery) podniesie sobie pensje .

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: ZKM Łask

Postautor: Agnieszka » 16:54, 20.02.2012

rodzic pisze:Powinno być lepiej ,bo podatki od gruntów i nieruchomości znów poszły w górę . Pewnie burmistrz (celowo z małej litery) podniesie sobie pensje .



A Pan znowu swoje, wg tego Burmistrz jest beee a Starosta cacy.... nudne to prawde mowiac juz jest. Burmistrz nie podnosi podatkow, bo taki ma humor, jest wladza wykonawcza i musi (MUSI) respektowac prawo oraz pilnowac budzetu gminy.

Co do podwyzek pensji... wszystko jest jawne na stronach BIP-u.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: ZKM Łask

Postautor: lucksm » 18:22, 21.02.2012

Niektórzy na tym forum stają się już nudni. Nie mam pojęcia o co chodzi użytkownikowi Rodzic, ale po woli doprowadza Mnie to do śmiechu i w dalszym ciągu podtrzymuję Swoją opinię, że albo rodzina ze Starostą, albo wysłannik Starostwa na to forum.
Proszę Pana!
Może całą gminę i powiat wystawić na sprzedaż?
Może wtedy będziesz zadowolony? Za naszą wschodnią granicą nie brakuje bogaczy!


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości