Łask czysty na wiosnę

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: rodzic » 17:04, 15.03.2012

Albo właściciele psów są zwyczajnymi oszustami i takowych podatków nie płacą .

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Gloria » 09:05, 16.03.2012

Skoro podatek od posiadania psów jest wprowadzony z powodu zanieczyszczeń odchodami to właściciele prywatnych posesji powinni zostać zwolnieni z takiego obowiązku lub płacić znacznie mniejszy(ewentualne spacery z pupilem poza terenem posesji ).Pieski przebywające wyłącznie na terenie zamkniętym nie zanieczyszczają miasta.

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Gloria » 18:17, 16.03.2012

Prawda.Nie mam zamiaru wyliczać.Chodziło mi o bezsensowne obarczanie problemem wszystkich bez wyjątku właścicieli psów( nawet tych co nie dotknęły publicznego trawnika )To brudasów nie nauczy czystości

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Agnieszka » 18:46, 16.03.2012

gonzo5 pisze:Masz rację. Tylko jak walczyć z tymi brudasami... :(


Witajcie,

Powiem, jak to było w moim rodzinnym mieście na początku walki z psimi kupami.
Straż miejska robiła patrole (kiedyś cały dzień brałam i ja w nim służbowy udział) i karała mandatami (po raz pierwszy złapanego 50 zł, potem więcej) właścicieli psów.
Pamiętam, jak "złapali" załatwiającego się akurat na trawniku przed blokiem psa bez pana i ów czworonóg zaprowadził nas do mieszkania a tam zaspany pan w gatkach, mocno zdziwiony, że ma mundurowych w drzwiach i merdającego do wszystkich przyjaźnie swojego piesa. Zapłacił chyba stówę, bo pies oprócz toalety na trawniku był bez kagańca i smyczy, na której końcu by był człowiek.
Teraz jak obserwuję większość sprząta po swoich pupilach, ale różnica jest też taka, że co kilka metrów są kosze na śmieci, sporo w mieście jest też pojemników na psie odchody. No i była intensywna kampania w mediach lokalnych do tego.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Agnieszka » 19:27, 16.03.2012

gonzo5 pisze:A w Łasku jest Straż Miejska, bo nie przypominam sobie bym ich kiedykolwiek widział? :D


Z tego, co wiem, już nie ma :)
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

Marta
Posty: 1
Rejestracja: 19:53, 18.03.2012

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Marta » 19:57, 18.03.2012

Witam,
piszę na foum, ponieważ maile wysyłane na podany adres są odrzucane.
Bardzo mnie cieszy podjęta taka inicjatywa. Jest niemało miejsc w Kolumnie wymagających uprzątnięcia.
Od kilku tygodni planujemy z grupą znajomych posprzątanie w Kolumnie lasu między Nadleśnictwem a cmentarzem. Zastanawialiśmy się tylko, jak pozbyć się zebranych śmieci.
Chcielibyśmy włączyć się więc w akcję "Łask czysty na wiosnę". Zbierzemy w worki śmieci porozrzucane po całym tym lesie i złożymy je w jednym miejscu - u zbiegu ulic Zakopiańskiej, Miodowej i Leśnej. W związku z tym proszę o informacje:
1. Kiedy planowana jest akcja zbiórki śmieci? (Nie chcemy, by te zebrane leżały tygodniami pod lasem, bo z pewnością dołączą do nich inne śmieci i zrobi się małe wysypisko)
2. Kto jest odpowiedzialny za całą akcję? Do kogo będzie można zwracać się, jeśli śmieci nie zostaną uprzątnięte?
3. Co ze śmieciami wielkogabarytowymi - w tym lesie można znaleźć starą kanapę, lodówkę, telewizor.

Podsumowując, zgłaszam do akcji:
1. Skrzyżowanie ulic Zakopiańskiej, Miodowej, Leśnej.
2. Ulicę Gdańską na przeciwko posesji nr 7.
3. Ulicę Torową na przeciwko posesji nr 41.

Z góry dziękuję za informacje.

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Gloria » 15:56, 19.03.2012

Tak.Ja również miałam problem z wysłaniem zgłoszenia.Myślałam,że to wyłącznie wina mojej skrzynki,dlatego swoją propozycje przedstawiłam również na forum.(pisano że propozycje z forum będą brane pod uwagę)

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Wojtek Madej » 08:47, 22.03.2012

Dziękujemy za udział w akcji "Łask czysty na wiosnę"
Kończymy przyjmowanie zgłoszeń. Tworzymy listę uwzględniając maile, komentarze pod artykułem oraz posty na forum.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Agnieszka » 09:34, 22.03.2012

Wojtek Madej pisze:Dziękujemy za udział w akcji "Łask czysty na wiosnę"
Kończymy przyjmowanie zgłoszeń. Tworzymy listę uwzględniając maile, komentarze pod artykułem oraz posty na forum.


Witam,

To jeszcze na szybko - lodówka w lesie leży niedaleko cmentarza w Kolumnie, stara kanapa przy torach za stacją w Kolumnie w stronę Łasku, sedes wc w lesie między cmentarzem a stacją w Kolumnie.
Zdjęcia mam, ale słabiutkie, bo robione w czasie jazdy pociągiem.

Ogólnie śmieci są od cmentarza w Kolumnie do stacji w łasku, po obu stronach, przy torach.

Kiedy odbędzie się sprzątanie? Chętnie byśmy potowarzyszyli z aparatem fotograficznym przy takiej akcji.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości