Łask czysty na wiosnę

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Łask czysty na wiosnę

Postautor: Wojtek Madej » 08:09, 11.03.2012

Radni miejscy i radny powiatowy Platformy Obywatelskiej przy wsparciu Burmistrza Łasku zapraszają mieszkańców do udziału w akcji "Łask czysty na wiosnę". Celem akcji jest zlokalizowanie i usunięcie zalegających śmieci. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 21 marca, następnie zgłoszone miejsca zostaną wyczyszczone.

REGULAMIN AKCJI:

1. Zgłoszenia przyjmowane są tylko na adres e-mail wiosnawlasku@lask24.pl do dnia 21.03.2012

2. Zgłaszać można wszelkie miejsca publiczne zalegania śmieci na terenie miasta i gminy Łask.

3. Zgłoszenia nie mogą dotyczyć posesji prywatnych.

4. Po zakończeniu akcji zgłoszenia zostaną przekazane odpowiednim służbom porządkowym (gminnym lub powiatowym)


Zachęcam do zgłaszania miejsc zalegania śmieci.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Agnieszka » 10:05, 11.03.2012

Witam


Zglaszam teren w Kolumnie wzdluz torow kolejowych. Dwa razy w tygodniu jezdze i nadziwic sie nie moge, co moze byc ludzion nieprzydatne. Wszystko to lezy w rowach po obu stronach torow.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Gloria » 15:01, 11.03.2012

Witam.

Zgłaszam ul.Kilińskiego od skrzyżowania z ul.Północną.W najgorszym stanie jest skarpa.

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Wojtek Madej » 18:04, 11.03.2012

@Beryl
Poprawka w regulaminie. Przez forum i komentarze też przyjmujemy.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Agnieszka » 19:55, 11.03.2012

beryl pisze:1. Zgłoszenia przyjmowane są tylko na adres e-mail wiosnawlasku@lask24.pl do dnia 21.03.2012

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


Beryl, no nie czepiamy się, nie czepiamy ;)

Oprócz posta na Forum wysłałam od razu na podanego emaila.

Dziś jadąc opciągiem widziałam nawet lodówkę i sedes. Porzucił je ktoś w lesie między cmentarzem w Kolumnie a stacja PKP.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: lucksm » 21:45, 11.03.2012

Witam,
skoro jesteśmy przy temacie brudu to mam pytanie do Pana. Razi Mnie widok zasranych trawników w całym mieście. Czy UM ma w planach wprowadzenie obowiązku sprzątania po sowich pupilach?
I tutaj pojawia się kolejny problem związany z brakiem koszy na śmieci. Zarówno Miasto jak i Spółdzielnie Mieszkaniowe nie są zainteresowane stawianiem tych bardzo przydatnychi prostych urządzeń.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Agnieszka » 06:22, 12.03.2012

lucksm pisze:Witam,
skoro jesteśmy przy temacie brudu to mam pytanie do Pana. Razi Mnie widok zasranych trawników w całym mieście. Czy UM ma w planach wprowadzenie obowiązku sprzątania po sowich pupilach?
I tutaj pojawia się kolejny problem związany z brakiem koszy na śmieci. Zarówno Miasto jak i Spółdzielnie Mieszkaniowe nie są zainteresowane stawianiem tych bardzo przydatnychi prostych urządzeń.



http://www.laskonline.pl/art1328163701,artykul
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: Wojtek Madej » 09:04, 13.03.2012

Temat śmietników, a raczej ich braku był poruszany na sesji RM. Moim zdaniem Burmistrz postąpił według zasady, nie chcesz mieć gorączki, to stłucz termometr. Likwidacja koszy z powodu tego, że ludzie wrzucają tam swoje śmieci do mnie nie przemawia. Należy zastosować takie pojemniki, które uniemożliwią wrzucanie do nich śmieci o dużych gabarytach. Otrzymaliśmy zapewnienie Burmistrza, że temat śmietników zostanie rozwiązany na wiosnę. Myślę, że finał tej akcji i przekazanie listy zaśmieconych miejsc będzie dobrą okazją do dopytania Burmistrza o nowe śmietniki.
Co do psich odchodów, to ręce opadają. Żadne przepisy, regulacji, ułatwienia dla właścicieli psów nie zmienią w krótkim czasie ich mentalności. Szczytem jest, gdy psy załatwiają swoje potrzeby w piaskownicach, a takie obrazki też już widziałem. Po zwróceniu uwagi właścicielowi czworonoga, usłyszałem wiązankę na swój temat i stwierdzenie, że "pies srać musi". Jesteśmy małym miastem i nie stać na kampanię bilboardową, czy spoty telewizyjne, jedynym wyjściem jest reagowanie na takie zachowania i zwracanie uwagi posiadaczom psów, że należy po nich sprzątać. Miasto poradziło już sobie z bezdomnymi psami, nie wiem, czy Państwo zdają sobie sprawę, że na odłowienie i utrzymanie w schroniskach Łask wydaje 500.000zł (pół miliona zł) rocznie. To ogromna kwota. Może trzeba będzie wrócić do zawieszonego pomysłu sfinansowania chipowania wszystkich psów. Był kiedyś taki pomysł, bo to wydatek jednorazowy, a powoduje duże oszczędności w utrzymaniu bezdomnych zwierząt.
@lucksm, czy miasto ma zamiar wprowadzić obowiązek sprzątania po psach? To trudne pytanie. Doświadczenia dużych miast, które wprowadziły takie regulacje nie pokazują zadowalającej poprawy czystości. Poza tym miasto musi zapewnić odpowiednie pojemniki ( a ze zwykłymi koszami jest problem) i posiadać odpowiednie służby, które będą egzekwowały przepisy. Przypomnę, że w czasach gdy funkcjonowała Straż Miejska problem psich kup był równie śmierdzący. Myślę, że jedyny sposób, to wpływanie na właścicieli psów, żeby sami dostrzegli problem. Może jakaś wspólna akcja społeczna pod patronatem laskonline.pl ? Ja chętnie się przyłącze.

Wracając do akcji sprzątania miasta, zachęcam do fotografowania zabrudzonych miejsc. Będzie nam łatwiej zweryfikować skuteczność firm sprzątających.

agnes
Posty: 5
Rejestracja: 16:52, 27.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: agnes » 09:19, 14.03.2012

Moi rodzice mieszkają w Łodzi. Na przeciwko ich kamienicy jest ogromny park. Stoją w nim kosze na śmieci do wyrzucania psich odchodów. I ludzie z nich korzystają; w parku jest naprawdę czysto. Niepokornych właścicieli psów mobilizuje patrol policyjny przechadzający się regularnie po parku. Mandat za nieposprzątanie po piesku wynosi 50 zł.

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: Łask czysty na wiosnę

Postautor: rodzic » 18:36, 14.03.2012

do beryl Za posiadanie psa płaci się podatek .


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości