Targowisko

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Targowisko

Postautor: Gloria » 09:11, 16.03.2012

Słyszałam plotkę,że dotychczasowe targowisko ma być przeniesione.Czy wiadomo ile w tym prawdy i gdzie ewentualnie mogłoby zostać przeniesione?Co z terenem po nim?Podobno ma tam powstać kolejny market???

vladonic
Posty: 3
Rejestracja: 20:32, 16.03.2012

Re: Targowisko

Postautor: vladonic » 20:39, 16.03.2012

i dobrze ;P
Ostatnio zmieniony 21:19, 16.03.2012 przez vladonic, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: Targowisko

Postautor: Wojtek Madej » 08:24, 17.03.2012

Gloria pisze:Słyszałam plotkę,że dotychczasowe targowisko ma być przeniesione.Czy wiadomo ile w tym prawdy i gdzie ewentualnie mogłoby zostać przeniesione?Co z terenem po nim?Podobno ma tam powstać kolejny market???


To jest plotka, która rozchodzi się w błyskawicznym tempie. Prawdą jest, że kilka miesięcy temu na Komisji Finansów i Budżetu, ku ogromnemu zdziwieniu radnych, pojawili się inwestorzy z propozycją umiejscowienia tam kompleksu marketów (spożywczy i ogrodniczo-budowlany). Zapewniam, że obecnie nie są prowadzone żadne wiążące negocjacje, mające na celu sprzedaż działki przy Berlinga, a przynajmniej radni nic o tym nie wiedzą.

Pojawia się wiele zarzutów, że Burmistrz i radni dają pozwolenia na kolejne markety. Chcę poinformować, że Burmistrz i RM nie mają żadnej możliwości zablokowania budowy marketu o pow. do 2.000m2. Wystarczy zgłosić działalność gospodarczą, wybudować market i koniec formalności. Wolność gospodarczą gwarantuje konstytucja art. 20 i 22.

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: Targowisko

Postautor: Wojtek Madej » 17:35, 18.03.2012

beryl pisze:Ale taki Kaufland to ma już ładnie ponad 2tys metrów, prawda?


Owszem, na Kaufland pozwolenie wydała poprzednia RM. Sam zbierałem podpisy pod petycją handlowców z Łasku. Uzbierałem ok. 200 podpisów. Ówczesny radny miejski Marek Krawczyk przedstawił petycję na radzie miejskiej, ale uchwała przeszła. Radni zostali wprowadzeni w błąd przez inwestorów, bo miał tam powstać market ogrodniczo-budowlany, pamiętam jak Burmistrz argumentował swoje poparcie, cytuję: "Po godzinie 14 w sobotę gwoździa nie ma gdzie kupić," . Kilka marketów później, ciągle nie ma gdzie gwoździa kupić.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Targowisko

Postautor: lucksm » 20:14, 18.03.2012

Panie Wojtku, do wyborów jeszcze daleko, a Pan co komentarz smaruje na Burmistrza. Jakoś Kaufland odwiedza sporo klientów. Ja rozumiem, że Po ma władzę na szczytach jednak całe szczęście do Łasku jescze nie dotarła z tym całym dobrodziejstwem. Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu!

Wojtek Madej
Posty: 12
Rejestracja: 15:33, 02.03.2012

Re: Targowisko

Postautor: Wojtek Madej » 15:25, 19.03.2012

@up. Nie wiem, w którym miejscu smaruję na Burmistrza. Burmistrz, tak jak wszyscy radni został wprowadzony w błąd przez inwestora. Inwestor buduje hale, które sprzedaje najlepszemu oferentowi. Na chwilę wydawania pozwolenia zapewniał, że będzie to market rolno-przemysłowo-budowlany, a okazał się spożywczy i RTV i stąd mój wpis o gwoździach. Są dwie grupy ludzi, miłośnicy marketów i ich przeciwnicy. Pan zalicza się do tych pierwszych, ja do tych drugich. Każdy ma prawo do własnego oglądu sprawy.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Targowisko

Postautor: lucksm » 21:05, 19.03.2012

Nie wiem dlaczego zalicza Mnie Pan do zwolenników marketów. Po prostu nie znoszę wybielania się i wyzłacania władzy. Wszyscy winni tylko nie My. Tak to już jest w Naszym kraju. To, że mamy kilka marketów w mieście wcale nie świadczy o upadaniu sklepików. Podam na przykładzie jaki mam za oknem. Carrefour, Biedronka i bazarek Witaminka. Mimo to sklep warzywny bardzo dobrze prosperujący, sklep spożywczy i dwa sklepy z napojami wyskokowymi. I wszyscy handlują całkiem nieźle. Dlaczego wciąż oświata na poziomie przedszkolnym to kula u nogi każdego samorządu? Dlaczego Pan Cybułka wciąż powtarza, że jest dobrze. NIE JEST DOBRZE!!! Wie to każdy rodzic który posiada dziecko w wieku przedszkolnym. Brak miejsc, brak pieniędzy na podstawowe artykuły. A tu na Wiejskiej każdy poseł otrzymał funkiel nówkę iPod-a. Gdzie tu logika?
Czy Nasze miasto ma zamiar powitać Amerykanów i kolejną falę wojskowych kolejnymi marketami, czy może jednak powiększy ilość miejsc w przedszkolach, może pojawią się w końcu kosze na śmieci, może postara się o czyste trawniki, może monitoring będzie monitoringiem?


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości