Studia aktorskie na AHE w Łodzi

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce
zefiroman
Posty: 1
Rejestracja: 17:55, 26.08.2012

Studia aktorskie na AHE w Łodzi

Postautor: zefiroman » 17:57, 26.08.2012

Witam,
Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem zostania aktorem z wykształceniem wyższym ale niestety łódzka filmówka i inne wyższe szkoły teatralne mi na to nie pozwalają. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że w moim rodzinnym mieście Łodzi jest jeszcze jedna uczelnia wyższa, poza PWSFTViT, która ma w swojej ofercie kształcenia studia aktorskie, mianowicie mowa tutaj o Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i studiach medialno aktorskich. Niestety jestem troche zaniepokojony, ponieważ dowiedziałem się, że najprawdopodobniej wyżej wymieniona szkoła może nie utworzyć w tym roku kierunku medialno-aktorskiego z powodu niewielkiej liczby chętnych. Powiem szczerze mam 24 lata i może to być moja jedyna i ostatnia szansa na zdobycie takie wykształcenia, więc postanowiłem opowiedzieć troche o uczelni i być może przekonać kogoś z was do nauki na niej.
Nie wiedziałem za dużo na temat specjalizacji, więc postanowiłem poszukać informacji w internecie. Znalazłem ogólny opis specjalizacji:
Kierunek: Kulturoznawstwo
Specjalność medialno-aktorska
Studia: I stopnia (licencjackie)
Czas trwania: 3 lata
Forma: stacjonarne (dzienne)
Studia na kierunku Kulturoznawstwo o specjalności aktorskiej pozwalają na zdobycie unikatowej wiedzy łączącej teoretyczne wykształcenie ogólnohumanistyczne z opanowaniem techniki warsztatu aktorskiego.
Program specjalności aktorskiej nastawiony jest na kształcenie warsztatu ze szczególnym naciskiem na twórczą i kreatywną postawę studenta. Program zajęć umożliwia uczestnikom poszerzenie świadomości ciała i głosu, odkrycie własnej ekspresji oraz korzystanie w sposób twórczy z własnych doświadczeń, emocji, wyobraźni i wiedzy.
Istotnym elementem studiów jest przygotowanie do wszelkiego rodzaju wystąpień publicznych. W ten sposób specjalność, oprócz nauki aktorstwa, oferuje doskonałe przygotowanie do pracy we wszelkich zawodach wymagających dobrego opanowania ciała i głosu (pracy w teatrze, filmie, telewizji, radio czy na estradzie).
Po ukończeniu specjalności można pracować jako:
aktor teatralny i filmowy
instruktor teatralny w ośrodkach kultury
animator wydarzeń kultury i sztuki, teatru, estrady
konferansjer imprez artystycznych
spiker w radio i TV.

Natomiast, gdy zacząłem szperać trochę głębiej w odmentach internetu znalazłem także informację, że wydział artystyczny AHE wspołpracuje z Teatrem Nowym w Łodzi ,Teatrem Muzycznym w Łodzi, Ośrodkiem Filmowym Łódzkiego Domu Kultury, Patio Centrum Sztuki.
Postanowiłem sprawdzić kadrę i wychodzi na to, że większość wykładowców są to ludzie, którzy także wykładają na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale aktorskim oraz wykładowcy z Akademii Muzycznej w Łodzi z wydziałku wokalno-aktorskiego.
Wszystko do sprawdzenia na: http://www.aktor.ahe.lodz.pl

Szperając dalej dowiedziałem się czegoś więcej o studentach i absolwentach i tutaj kolejna niespodzianka, ponieważ Ewelina Niedźwiedź zagrała kilka epizodycznych ról w polskich serialach (np. londyńczycy) i pogrywała troche w teatrze ale najbardziej zaciekawiło mnie to, że absolwentka spacjalizacji medialno-aktorskiej obecnie uczy się w Actors Studio w Londynie – filii największej szkoły aktorskiej na świecie. Wywiad z nią: http://www.ahe.lodz.pl/wizytowka/73/amb ... niedzwiedz
Dowiedziałem się jeszcze, że Monika Chechelska (absolwentka) Zagrała jedną z wiodących ról w przedstawieniu „Ślepcy” w „Teatrze Nowym” w Łodzi w 2010 roku.

Ponadto inni absolwenci:
Aleksandra Agaciak
Jest wokalistką występującą pod pseudonim „Lilu”. W 2008 roku wydała własną płytę. Z powodzeniem koncertuje w całym kraju. „Muzyka „Lilu” powstawała od 1997 roku w standardach wyznaczanych przez kulturę hip-hop, a następnie dojrzewając wraz z autorką ewoluowała aż do momentu, w którym trudno przyporządkować ją do jakiegokolwiek nurtu”.
Joanna Dziwota
Wystąpiła w monodramie „Jordan”, przygotowanym pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogusława Semotiuka, wykładowcy AHE, w trakcie Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich (ŁóPTA). Przedstawienie uzyskało pozytywne recenzje, między innymi w „Dzienniku Łódzkim”.
Anita Tomczak
Zagrała główną rolę w serialu sędzia Anna Maria Wesołowska.
Aleksander Bartnikowski
Zagrał główną rola w przedstawieniu „Fantom” wystawianym w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Łódzkim Domu Kultury.
Adrianna Kaźmierczak
Śpiewa, bierze udział w Festiwalach, występuje w zespole z „Lilu”.
Jakby nie patrzeć nie można powiedzieć, że studenci prywatnej uczelni nic nie robią po jej zakończeniu i szkoła nie daje możliwości w poźniejszej realizacji planów artystycznych.

kasiamango
Posty: 2
Rejestracja: 11:33, 07.08.2014

Re: Studia aktorskie na AHE w Łodzi

Postautor: kasiamango » 11:36, 07.08.2014

Szkoły prywatne nie są takie złe... dzisiaj prawie wszyscy mają skończone studia i moim zdaniem dobra szkoła już nie gwarantuje sukcesu. Liczy się to czy masz pasje i jak bardzo jesteś zdeterminowany...

beryl2
Posty: 28
Rejestracja: 19:01, 04.02.2014

Re: Studia aktorskie na AHE w Łodzi

Postautor: beryl2 » 22:54, 13.08.2014

Niegdyś WSHE - Wyższa Szkoła Humoru i Elokwencji, dziś AHE - Akademia Humoru Ekstremalnego. Naprawdę, reklama ekstremalna.

Awatar użytkownika
daria
Posty: 4
Rejestracja: 13:16, 18.03.2015
Lokalizacja: Łask/Łódź

Re: Studia aktorskie na AHE w Łodzi

Postautor: daria » 13:35, 18.03.2015

Studia na AHE? No niektórzy sobie chwalą, ale konkurencja jest duża ze strony filmówki. W końcu tam szkolą się najlepsi. Jakoś nie widzę studiów na AHE jako drogę do aktorstwa...

Waleria
Posty: 12
Rejestracja: 14:15, 23.11.2015

Re: Studia aktorskie na AHE w Łodzi

Postautor: Waleria » 16:49, 23.11.2015

To raczej jako rozwijanie pasji - dodatek do studiów, które pozwolą zarobić na chleb. Taki drugi kierunek dla realizacji własnej pasji.


Wróć do „Nauka, szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości