Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce
rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: rodzic » 21:54, 27.12.2011

Pieniądze na "klub młodzieży" są ,a nikt nie ma kontroli nad tym co się w "klubie" dzieje . Wtej gminie inwestuje się w patologie , a nie w zdolną młodzież . Uważam że chodzi tu o to żeby łopatecka młodzież w kolejnych wyborach poszła i zagłosowała na szanownego Pana Sz. tak jak to ślepo zrobiła w ubiegłorocznych. A co zrobiono z Panią Teresą Wesołowską , była potencjalnym zagrożeniem więc trzeba było zdjąć Ją ze stanowiska . CZY TO NIE JEST KOMUNA ? PRZEPRASZAM ZA KOMUNY BYŁO LEPIEJ.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: lucksm » 22:06, 27.12.2011

Witam,
mam pytanie ilu uczniów posiada szkoła w Łopatkach?

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: rodzic » 22:42, 27.12.2011

Około 47 osób.

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: Gloria » 14:08, 28.12.2011

SZKODA.W Teodorach jest również przedszkole i zerówka.W Łopatkach chyba też jest grupa przedszkolna.A tego w naszym rejonie brakuje.Od dwóch lat próbuję dziecko posłać do przedszkola.Brak miejsc.

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: Gloria » 14:15, 28.12.2011

Tak trąbili w mediach że ''wczesna edukacja'', ''żeby rodzice zechcieli dzieci posyłać do przedszkola'',
bo na zachodzie większy procent dzieci uczęszcza do przedszkola,doganiamy zachód..............
Ja chcę a miejsc brak

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: rodzic » 17:15, 28.12.2011

W szkole w Łopatkach mamy nowe meble , stoliki , krzesełka ,zabawki dla maluszków , płot , nowa połoga w pokoju nauczycielskim , ale nie za pieniądze z urzędu tylko za pieniądze zarobione przez rodziców uczniów uczęszczających do szkoły.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: lucksm » 21:40, 28.12.2011

Witam, ja chodziłem do szkoły podstawowej w Wiewiórczynie i dzieci z Anielina, Krzucza i Wydrzyna były dowożone do szkoły autobusami i nikomu nie działa się krzywda. Nie rozumiem tego zamieszania. Jeżeli w budynku szkoły uczy się ok 30-40 dzieci na sześć klas nie ma sensu utrzymywać takiego obiektu, jeżeli miasto oferuje darmowy dowóz dzieci w obie strony. Dla przykładu podam gminę Buczek i szkołę podstawową w miejscowości Luciejów. Mimo tego, że został wybudowany całkiem niedawno szkołę zlikwidowano bo frekwencja była zbyt niska aby ją utrzymywać. Problem w tym, że aktualnie mamy niż demograficzny czyli za mało dzieci, a za dużo szkół. W Sieradzu utrzymywano placówkę dla 18 uczniów. Również ją zlikwidowano. Kolejny problem to urlopy zdrowotne nauczycieli. Kto wie, że nauczycielowi przysługuje roczny płatny urlop podczas kariery. Jest on dodatkowy i na przykład idziemy sobie na taki urlop(1 rok), wracamy i mamy jeszcze zaległy właśnie za ten rok.ok.26 dni. Dlaczego o tym piszę? Nie aby dokuczyć nauczycielom. Tylko dla świadomości podatnika, ponieważ wynagrodzenie przez ten czas i tak płaci nauczycielom Samorząd. Obecnie w powiecie łaskim na utrzymaniu budżetu jest ok 13 pedagogów. Są na zdrowotnym.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: lucksm » 22:15, 28.12.2011

Witam ponownie.
Jeszcze jedna sprawa odnośnie zamykania szkół. Gdyby w tym kraju byłaby jakakolwiek polityka prorodzinna dzieci rodziłoby się dużo więcej. Ja zostałem ojcem w wieku 25 lat i pracowałem. Moja żona jeszcze studiowała. Poza becikowym 1000zł i rodzinnego 45zł nie miałem żadnej pomocy. Sam musiałem kombinować na lewo i prawo. Mieliśmy babcię bardzo chętną do opieki nad dzieckiem więc jak córka miała 9 miesięcy żona poszła do pracy. Wtedy się odbiliśmy!!! Mieszkamy na 50 m2 w blokach. Jak na ten czas to luksus. Rząd i wszyscy mądrzy władcy tego Państwa-obudźcie się, bo będziecie mogli po kolei zamyka wszystkie szkoły i przedszkola. Bardzo daleko Nam do Europy!!! Na razie z tymi sprawami jesteśmy daleko w D.....

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: Gloria » 23:01, 28.12.2011

Może rzeczywiście jest mało dzieci w wieku szkolnym.Ale za to do przedszkola naprawdę trudno dziecko zapisać.Może byłaby możliwość zaadaptowania jednej z likwidowanych szkół na przedszkole.

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: Likwidacja Szkoły Podstawowej w Łopatkach

Postautor: Agnieszka » 00:17, 29.12.2011

Witam

Do lucksm :)

Nauczyciel w ciagu swojej kariery moze skorzystac lacznie z 3 lat platnego urlopu zdrowotnego, pod warunkiem, ze miedzy jednym a drugim jest rok przerwy. Maksymalnie jednorazowo moze wziac 1 rok. Moze isc tez na mniej niz rok, ale te miesiace/dni sa odliczane od ogolnej sumy 3 lat, jakie moze wykorzystac. Jest tez minus takiego urlopu- nie jest on liczony do lat pracy pelnoskladkowych i pozniejsze odejscie na emeryture odwlecze sie o czas wlasnie takiego urlopu/urlopow. Urlopy na poratowanie zdrowia sa jednym z przywilejow zagwarantowanym przez Karte Nauczyciela. Czemu tak wielu nauczycieli jest w tym roku na takich urlopach? Bo od jakiegos czasu glosno o tym, ze maja byc zlikwidowane- szkoda wiec stracic. Kto z Was nie chcialby wykorzystac takiego czasu wolnego a platnego? Nie rzucajmy kamieniami :)
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412


Wróć do „Nauka, szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości