EKONOMIK - co się tam dzieje?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce
lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 19:27, 18.01.2012

Witam,
przechodziłem dziś obok "ekonomika". Czy ktoś wie co się tam dzieje? Według mnie trwa tam akcja protestacyjna. Czy Pan Starosta likwiduje tak starą szkołę? Słyszałem, że jest kupiec na budynek po ekonomiku i ogrodniku.
Prawda czy fałsz?

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 51
Rejestracja: 09:15, 29.11.2011
Kontaktowanie:

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: Agnieszka » 20:27, 18.01.2012

Hej,

Z tego co wiem, na piątek młodzież na godz. 10.30 szykuje pikietę pod starostwem w/s likwidacji Ekonomika. Jutro coś napiszę więcej o sprawie likwidacji i wygaszaniu szkół będących w gestii powiatu.
--
Agnieszka
www.atamanka.pl
gg 1723412

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 20:39, 18.01.2012

Dzięki za info. Przyłącze się chętnie do pikiety przeciwko Czarusiowi. Myślę sobie, że przede wszystkim chodzi o to, że ktoś węszy interes w likwidacji właśnie tej szkoły. Na przykład dlaczego nie przeniosą ogólniaka do ekonomika, rachunek taki sam. Jedna szkoła mniej. Czyż nie prawda?

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: rodzic » 20:53, 18.01.2012

ogólniak ,a ekonomik dzieli przepaść .

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 20:58, 18.01.2012

Skąd taka wiedza? Są to zupełnie inne szkoły. Rozumiem, że ogólniak to szkoła dla tzw. inteligencji, a ekonomik dla całej reszty chołoty? Ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat.

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: rodzic » 20:59, 18.01.2012

Byłem w jednej i drugiej szkole wiec mogę tak sądzić.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 21:03, 18.01.2012

Hmm, to tylko pogratulować. Rozumiem, że oceniasz szkołę bo "po prostu byłem w jej budynku"

wisia
Posty: 2
Rejestracja: 21:16, 18.01.2012

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: wisia » 21:44, 18.01.2012

ogólniak ,a ekonomik dzieli przepaść pisze rodzic.
Zgadzam się z tą opinią ale na korzyść ekonomika. Po ogólniaku nie ma nic, nawet zawodu i dalej trzeba kontynuować naukę bo o pracy można tylko pomarzyć. Słyszałam ,że teraz aby pracować jako sprzątaczka trzeba mieć wykształcenie średnie. Po ekonomiku uczeń wychodzi z zawodem technika ekonomisty.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 21:54, 18.01.2012

Lub Technika Handlowca albo z wykształceniem ogólnym o określonym profilu bo taka szkoła również tam funkcjonuje. Więc pytam co kieruje Starostą aby zlikwidować Szkołę, która funkcjonuje od 50-u lat. Po prostu zwykły interes. Niestety takiego mamy Starostę. Nie z poparcia społeczeństwa, ale z interesu partii.
Przykre

Komentator Łaski
Posty: 1
Rejestracja: 22:01, 18.01.2012

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: Komentator Łaski » 22:31, 18.01.2012

Witam,
nie można oceniać szkół pod kątem która lepsza. Każda z nich jest po prostu INNA, ma INNY PROFIL NAUCZANIA.
Wiecie doskonale że w społeczeństwie potrzebni są i absolwenci liceów ogólnokształcących, ekonomiści, handlowcy, spedytorzy (wiem, że to najnowszy kierunek ekonomika), elektrycy, krawcowe (ale kierunek ten w elektryku chyba już nie funkcjonuje od kilku lat). Likwidowanie, lub ładnie mówiąc - łączenie 2 szkół kształcących w zupełnie innych zawodach jest - moim skromnym zdaniem - pomysłem zupełnie nietrafionym.
Ok - wiarygodne byłyby sugestie starostwa, w przypadku, gdy w każdej z tych szkół uczyłoby się <100 osób, ale z tego co wiem, to każda oscyluje w okolicach trzykrotnie większych!

Wiem że każdy szuka "tajemniczych, brakujących 5 milionów"... ale obawiam się że jedynie poniższy rachunek będzie wiarygodny:
koszty utrzymania LO + koszty utrzymania Ekonomika + koszty utrzymania Elektryka = koszty utrzymania Starostwa (może to daje te "magiczne" 5 milionów????)
Proszę mi tylko powiedzieć, ile prawdy jest w powyższym rachunku. Ekonomistą nie jestem, ale prosto rozumując można przyjąć takie założenia.

Osobiście, bardzo nie podoba mi się "wrzucanie" na każdą ze szkół - to nie tędy droga. W takiej sytuacji potrzebna jest jedność, a nie rzucanie się sobie do gardeł!

Społeczeństwo Łaskowian jest zbulwersowane tymi propozycjami - łączę się z nimi, jednocześnie życząc jednak przetrwania szkolnictwa średniego w Łasku!
Pozdrawiam
~Komentator Łaski~


Wróć do „Nauka, szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości