Przedszkole,zerówka

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce
lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: lucksm » 21:02, 09.01.2012

Pierwsza sprawa. Dzieci samotnych rodziców mają pierwszeństwo w przyjęciu do publicznego przedszkola.
Druga sprawa. Nie ma żadnej rotacji. Kiedy dziecko choruje to kiedyś wraca i ma miejsce. W czasie choroby nie płacisz za te dodatkowe płatne godziny jak również za wyżywienie w danym dniu.
Mam dziecko w przedszkolu i też przerabiałem temat przyjęcia.

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: Gloria » 21:06, 09.01.2012

Gratuluje lucksm.Jesteś ''wybrańcem'' ;) że przyjęto Twoje dziecko

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: lucksm » 21:12, 09.01.2012

Jeśli chciałaś mi dociąć tym "wybrańcem" to nim nie jestem. Jest ciężko i rozumiem to. Moja żona pracuje w Łasku i jest tutaj zatrudniona. Ja jestem doradcą technicznym, pracuję na terenie łódzkiego jednak zatrudniony jestem w Szczecinie. Ot cała prawda. Czy to pomogło? Nie wiem. Składałem podanie do wszystkich przedszkoli na terenie Miasta. Pewnego dnia zadzwoniła Pani Wilk z P5, zapytała czy się decyduję na P5 bo wie, że składałem wszędzie.

Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 115
Rejestracja: 23:08, 29.12.2011

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: Sowa » 21:16, 09.01.2012

Myślę że każdy może się tak czuć, jeśli ma dziecko w przedszkolu tylko jak przychodzi mu płacić ok 300 zł za to że jego dziecko nie siedzi w domu tylko spędza czas z rówieśnikami to tym wybrańcem się czuje trochę mniej. Na pewno może mieć ambiwalentne odczucia. Ma się jak na dzisiejsze czasy dobro luksusowe ( przedszkole) ale tez trzeba płacić luksusowo :cry:

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: Gloria » 09:55, 10.01.2012

lucksm w żadnym wypadku nie chciałam być złośliwa.Jest trudno o przedszkole,więc skoro Ci się udało to troszkę możesz się czuć ''wybrańcem'' ;) Ja w tym roku robię trzecie podejście.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: lucksm » 16:47, 10.01.2012

Moim zdaniem powinnaś spróbować u Burmistrza. Jeśli pracujecie oboje to uderzaj śmiało. Moi znajomi byli w podobnej sytuacji. Poszli, pogadali i miejsce się znalazło. Powodzenia ;)

lucia
Posty: 48
Rejestracja: 15:52, 27.12.2011

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: lucia » 08:52, 11.01.2012

Oj z tym przedszkolem to urwanie głowy Pan burmistrz wszystkim załatwia miejsca A przedszkola sa gumy i można wszystkich przyjąć No bo co to 30 dzieci na jedna panią . Woźne ( które pomagają przy spacerach , wyjazdach) są 3 na 6 grup . W kolumnie jak miało powstać nowe przedszkole burmistrz obiecał ze będą nowe miejsca p[racy nie tylko dla nauczycielek ale również dla personelu pomocniczego miały być przyjęte chyba jeszcze 2 woźne a co zrobił nie dość ze nie została przyjęta żadna to jeszcze jedna kazał zwolnic i tak w starym przedszkolu na 5 grup( w tym jedna tylko na 5 godzin zerówka) były 4 woźne a w nowym na 6 grup( wszystkie całodzienne) są 3 Jakby w Łasku powstało jeszcze jedno przedszkole to myślę ze tez by dzieci były Najlepiej jakby była tez z grupa żłobkowa

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: Gloria » 14:45, 11.01.2012

Teoretycznie nawet burmistrz wie o braku miejsc w przedszkolach.Wie,że jest problem ale na to TRZEBA BYŁOBY WYDAĆ PIENIĄDZE :evil: .Jeżeli chodzi o zaplecze lokalowe to podobno byłoby realne stworzenie przedszkola ale (znowu ale) trzeba zatrudnić personel,zakupić wyposażenie...itp.

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: lucksm » 17:42, 11.01.2012

A Wy znowu na nie. Proponuję coś co może pomóc. Jeśli nie spróbujecie nie będziecie wiedzieli. Nie tylko w Łasku są braki w przedszkolach. To problem całego kraju. W naszym przypadku po prostu potrzebne jest kolejne, bo nikt w UM nie wiedział, że mamy jednostkę wojskową i ludzi ciągle przybywa. Są to młodzi ludzie którzy mają małe dzieci i posyłają je do przedszkola. Popatrzcie na nowe trzy bloki wojskowe. Przecież mieszkają sami młodzi z dziećmi. To z myślą o nich powinno powstać nowe przedszkole. RODOWICI ŁASKOWIANIE POWINNI MIEĆ PIERWSZEŃSTWO!!!

Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 115
Rejestracja: 23:08, 29.12.2011

Re: Przedszkole,zerówka

Postautor: Sowa » 20:15, 11.01.2012

no to jak będę miał dziecko będzie problem bo nie jestem prawilnym Łaskowianinem ;) może pochodzenie żony coś pomoże :D


Wróć do „Nauka, szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość