Krwiodawstwo

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o łaskich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
Zbyszko
Posty: 15
Rejestracja: 23:55, 22.01.2012

Krwiodawstwo

Postautor: Zbyszko » 16:32, 29.02.2012

Pytanie do drogich forumowiczów. Otóż oddałem w swoim życiu parę razy krew ale książeczki nie mam z tego powodu iż za każdym razem oddawałem krew w Pabianicach tam twierdzili, że muszę oddać w Łasku aby mi wyrobili książeczkę. Mój kuzyn będzie przechodził niedługo poważną operację i potrzebuje krwi. Teraz rodzi się pytanie czy mogę w jakiś sposób "przepisać" mu tą krew. ( oddanie krwi w najbliższym czasie i przekazanie przy pobraniu nie wchodzi w grę bo oddawałem krew tydzień temu a sprawa świeża)

agusia2412
Posty: 6
Rejestracja: 11:52, 01.02.2012

Re: Krwiodawstwo

Postautor: agusia2412 » 14:22, 10.03.2012

zbyszko jeżeli będziesz chciał krew to powiedz ja się znam z paniami z punktu krwiodawstwa w łasku i sama też oddaje

maestro
Posty: 4
Rejestracja: 18:32, 11.03.2012

Re: Krwiodawstwo

Postautor: maestro » 18:35, 11.03.2012

Oddać krew możesz gdzie tylko Ci sie podoba, a i tak jest to normalnie liczone na "Twoje konto".

Co do książeczki to także bzdura bo i tak i tak centrala jest w Łodzi na Piotrkowskiej. Ja od zawsze oddaje w szpitalu w Pabianicach i 'chwile' temu wyrobiłem sobie twardą książeczkę (6300ml oddane), oczywiście mieszkam w Łasku.

O twardą książeczke można sie starac po oddaniu 8 razy krwi - nie ważne czy masz tą 'papierową' książeczkę czy nie - w systemie jest wszystko. 8 razy przyjęło się dlatego że na 'papierowej' książeczce jest właśnie tyle miejsc na oddanie. Wyrobienie nic nie kosztuje, trzeba tylko zostawić zdjęcie.

Co do 'oddania krwi dla kogoś'. Należy przy pobieraniu zaznaczyć dla kogo i chyba w jakim szpitalu/oddziale się znajduje. I to wszystko.


Wróć do „Medycyna, lekarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości