Brak ścieżek rowerowych.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bobi
Posty: 5
Rejestracja: 20:09, 04.04.2012

Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: bobi » 22:24, 04.04.2012

Dlaczego remontując chodniki na terenie Łasku nie buduje się ścieżek rowerowych? Remont chodnika jest inwestycją na wiele lat,tak więc na wiele lat pozbawia się mieszkańców Łasku możliwości korzystania z bezpiecznego rozwiązania jakim jest ścieżka rowerowa.W cywilizowanym świecie bezpieczeństwo jest wszak wartością nadrzedną.W dzisiejszych czasach poruszona przeze mnie kwestia nie jest niczym nadzwyczajnym.W imieniu Mieszkańców apeluje do Władz Łasku o szersze spojrzenie,troskę o mieszkańców szczególnie tych małych,jak i mniej zamożnych oraz wszystkich preferujących zdrowy styl życia.Nie narażajcie nas,wydawajcie rozsądnie publiczne pieniądze,nawet w przedwyborczej gorączce.

Elegancko
Posty: 8
Rejestracja: 20:51, 25.01.2012

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: Elegancko » 15:18, 05.04.2012

Przed nastepnymi wyborami dopiero pojawi sie kawalek drogi rowerowej... ;-) teraz nie ma po co robic

lucia
Posty: 48
Rejestracja: 15:52, 27.12.2011

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: lucia » 18:26, 05.04.2012

nie nie
Starosta zrobi droge kolo kosciola
Ksiadz go wychwali i babcie pojda glosowac

muzyk_jerry
Posty: 7
Rejestracja: 16:19, 17.01.2012

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: muzyk_jerry » 10:49, 10.04.2012

PROSIMY O ZBUDOWANIE CHODNIKA I ŚCIEZKI ROWEROWEJ Z PRZYLESIA DO SZKOŁY OGRODNICZEJ W OSTROWIE. NIE CZEKAJCIE, AZ ZDARZY SIĘ NIESZCZĘSCIE. Czy nikt nie widzi ile młodzieży, mieszkańców pieszo korzysta z tej drogi, a samochody często z niebezpieczną prędkością mkną właśnie tą drogą. :!: :!: :!:

maestro
Posty: 4
Rejestracja: 18:32, 11.03.2012

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: maestro » 23:33, 15.04.2012

strefe zamieszkania, zrobić 20km/h i tyle...

a tak na poważnie można zrobić strefe ruchu, wszedzie do 30tki, ewentualnie co jakiś czas prog, no ale to tez nie jest rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 115
Rejestracja: 23:08, 29.12.2011

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: Sowa » 23:17, 23.07.2012

Ścieżki rowerowe to istotna sprawa,ale odkąd narodził mi sie potomek uwydatnil mi sie katastrofalny stan chodnika i ogólnie że tak powiem trasy z Przylesia poprzez Batorego do okolic urzędu miasta lub odcinek od szpitala do Jodłowej. Fatalny stan chodnika lub miejscami jego brak wydatnie utrudnia spacer z dzieckiem. Wiadomo są różne wózki i ale co dziecko wytrzęsie to jego :P

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: lucksm » 21:31, 25.07.2012

To fakt, pokonanie tych odcinków nawet samochodem to wyzwanie dla kierowcy jak i samochodu bądź wózka dziecięcego po chodniku. Ale co My ciemne maszynki do głosowania możemy... Co najwyżej po narzekać i tyle. Życzę wszystkim zdrowego rozsądku podczas kolejnych wyborów samorządowych. Należy uczciwie rozliczyć obecnych wynikiem głosowania!

R39
Posty: 16
Rejestracja: 14:55, 03.08.2012

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: R39 » 12:08, 08.08.2012

Powiem tak, przesiadłem się ostatnio z samochodu na rower, bo to zdrowiej. Lekarz zalecił, hi hi.
Brak ścieżek rowerowych to chyba zmora naszego miasta. Na ulicy chcą cię rozjechać , a na chodnikach ludzie się wkurzają , że się jeździ. Pomijam fakt niezgodności takiego procederu z prawem o ruchu drogowym. Dziwi mnie to , że przy remontach chodników nikt nie wpadł na pomysł aby robić ścieżki , ale nie tylko w obrębie miasta lecz także myślę tu o ścieżkach łączących Łask z okolicznymi osiedlami czy wioskami. Może zamiast pasów zieleni między jezdnią a chodnikiem których i tak nie ma kto pielęgnować należałoby zrobić ścieżkę.
Czy doczekamy się ścieżek rowerowych ??? Wszak zamiast następnych pomników , może by tak władze zadbały o zdrowie swych mieszkańców, bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto składać kwiatów przy pomnikach. Marzy mi się , że będę mógł zabrać rodzinę na niedzielną wycieczkę bez obawy o ich zdrowie i życie. Czy się doczekam , hmmm ????

Gloria
Posty: 52
Rejestracja: 12:37, 15.12.2011

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: Gloria » 10:40, 09.08.2012

Tak.Problemem są również drzewa rosnące bardzo blisko pasa jezdni.Np. na ul.Górnej między liceum i Netto.Powinny być częściej przycinane.Jadąc rowerem chcąc się trzymać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni (droga jest dość wąska)można dostać gałęziami po twarzy.Myślę również,że dobrym pomysłem byłaby ścieżka rowerowa do skatepark'u

Rafik
Posty: 43
Rejestracja: 20:16, 23.01.2012
Lokalizacja: Buczek

Re: Brak ścieżek rowerowych.

Postautor: Rafik » 19:59, 13.08.2012

R39 pisze: (...)Czy doczekamy się ścieżek rowerowych ??? Wszak zamiast następnych pomników , może by tak władze zadbały o zdrowie swych mieszkańców, bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto składać kwiatów przy pomnikach. (...)


Ale za to będzie komu składać kwiaty. :twisted:

Co do samej inicjatywy jestem jak najbardziej za, zwłaszcza za ścieżką rowerową między Łaskiem, a Kolumną, bo teraz ryzykowna jest jazda dwunastką (choć mogą się wytłumaczyć wydzielonym pasem)


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości