Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bobi
Posty: 5
Rejestracja: 20:09, 04.04.2012

Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: bobi » 08:01, 03.11.2012

Najpotrzebniejsze inwestycje w Łasku według mieszkańców.Proszę o Państwa propozycje,np.:
1.Remont ulicy Batorego... :?:

lucia
Posty: 48
Rejestracja: 15:52, 27.12.2011

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: lucia » 09:41, 03.11.2012

utwardzenie ul Łącznej ( dojazd do przedszkola w Kolumnie)
remont ul Katowickiej i Spacerowej wraz z rondem
remont ul Sportowej

R39
Posty: 16
Rejestracja: 14:55, 03.08.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: R39 » 14:29, 03.11.2012

Moim zdaniem przemyślanych. Powinien istnieć długofalowy program rozwoju Łasku. Inwestycje powinny być ze sobą spójne. Niedawno dowiedziałem się , że będzie zakładana kanalizacja w drodze którą gmina remontowała rok temu. Tak być nie może, jeśli planowano kanalizację to po co był zakładać nową nawierzchnię. To tylko jeden przykład, ale w mieście jest ich pełno.

bobi
Posty: 5
Rejestracja: 20:09, 04.04.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: bobi » 07:36, 04.11.2012

Rzeczywiście narzekamy w Łasku,ale w Kolumnie czas się zatrzymał jeśli chodzi o drogi.Szkoda też niszczejących ,drewnianych domów,teraz najczęściej komunalnych.Są wizytówką Kolumny,wyróżniają ją wśród setek miejscowości w kraju.Może są fundusze unijne,których pozyskanie pozwoliłoby remontować je z zachowaniem ich charakteru.Ktoś powie,są ważniejsze sprawy,na które nie ma pieniędzy - na pewno są.Jednak obecny ich stan i sposób remontowania to profanacja,a Kolumna bez nich "straci charakter".
Proszę o kolejne propozycje.

Edyta
Posty: 6
Rejestracja: 00:20, 16.10.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: Edyta » 14:05, 04.11.2012

Byłam kiedyś na spotkaniu przedwyborczym jednej z partii, gdzie większą część kandydatów stanowili mieszkańcy Kolumny. Sypali mnóstwem zupełnie abstrakcyjnych propozycji typu amfiteatr w pobliżu "Pod Bykiem", czy jakąś wręcz fantastyczną rewitalizacją rynku. Zapytałam wtedy o coś, co jest w moim odczuciu bardziej potrzebne i bardziej przyziemne niż powyższe pomysły, a mianowicie o porządne zrobienie dróg w Kolumnie. Miałam tu głównie na myśli takie ulice jak Kopernika, z której korzysta w drodze do szkoły większość dzieciaków mieszkających na Starej Kolumnie, ale też osoby mieszkające w jej okolicach. Ważna jest też ulica Lubelska czy Wileńska, którymi do domów dostają się setki czy wręcz tysiące osób mieszkających "za torami", a teraz ich stan jest wręcz straszny. Ulica Torowa też jest tragiczna. W odpowiedzi na moje pytanie dowiedziałam się, że jedne ulice w Kolumnie znajdują się pod opieką gminy, inne pod opieką powiatu itd. Ja takiego tłumaczenia nie rozumiem, bo po to chyba mamy w Łasku swoich przedstawicieli żeby o coś dla nas walczyli, ale jeśli oni poddają się już na starcie, to po co pchają się do rad miasta czy powiatu? Generalnie trzeba stwierdzić, że stan infrastruktury w Kolumnie jest opłakany. Czasem mam wrażenie, że powinniśmy się cieszyć, że mamy ze 3 w miarę normalne chodniki i może ze 2 kawałki jako tako zrobionej drogi. Ostatnia "świeża", to może ze 100metrów asfaltu w okolicy cmentarza.
Inna sprawa, że Kolumna jest traktowana przez włodarzy Łasku po macoszemu i niczego nie można się doprosić. Dobrze, że istnieje u nas jeszcze przychodnia, szkoła i punkt pocztowy, bo gdyby nie to, to jedynym miejscem świadczącym o cywilizacji byłby kościół.
Natomiast co do wspomnianych pięknych, drewnianych domów, to powiedzmy sobie szczerze-bez profesjonalnej pomocy przy ich odnawianiu może się okazać, że za jakiś czas zaczną znikać z krajobrazu, tak jak kilka lat temu dom przy ulicy Kopernika, tuż przy fotografie. Trzeba sobie jeszcze jasno powiedzieć, że mieszkańcy tych drewniaków postrzegani są przez ogół społeczeństwa jako patologia i podejrzany element i może dlatego osoby, które trzymają pieczę nad tymi budynkami uznają, że są ważniejsze inwestycje niż remonty. Ostatnio co prawda widziałam, że kilka z tych domów zostało pomalowanych, ale czy to w dłuższej perspektywie będzie miało większy sens, jeśli nie będzie się przeprowadzało gruntownych remontów?
Wydaje mi się, że Kolumna to temat rzeka i można by tu pisać prawdziwe epistoły, co pozwolę sobie systematycznie czynić wraz z przybyciem weny :)

lucia
Posty: 48
Rejestracja: 15:52, 27.12.2011

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: lucia » 19:37, 04.11.2012

plac zabaw z prawdziwego zdarzenia a nie 2 huśtawki i "konik" na Orliku oczywiście chodzi mi o plac zabaw w Kolumnie .W Łasku przy Orliku od razu powstał super plac zabaw w Kolumnie najwidoczniej jest tyle ( nie ma żadnego ogólnie dostępnego. Nie liczmy tego przy przedszkolu , bo w dni wolne od pracy jest zamknięty) , że włodarze stwierdzili iż jest niepotrzebny

Freska
Posty: 4
Rejestracja: 13:14, 24.10.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: Freska » 13:35, 07.11.2012

Remont ulicy Batorego :!: i ułożenie chodnika na ul. Berlinga -na tym co jest teraz (a chodnikiem nie można tego nazwać)można sobie tylko nogi połomać :evil:

Marta88
Posty: 1
Rejestracja: 12:31, 13.11.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: Marta88 » 12:38, 13.11.2012

Do Pani Edyty-Pani wybaczy ale jeśli Pani czegoś nie wie to proszę tego nie pisać.Na jakiej podstawie pisze Pani że w drewniakach mieszka tylko patologia????to że ktoś nie jest zamożny czy tak nie wygląda nie znaczy że jest z patologicznego towarzystwa.Ja mieszkam w takim drewniaku od dziecka i uważam że obraża Pani teraz mnie i moją rodzinę.A wyremontować powinno się te drewniaki nie tylko ze względów zabytkowych czy też by było "ładniej" ale także dlatego że tam mieszkają ludzie normalni,chcący mieszkać w normalnych warunkach.Niestety "komunalka" nie zapewnia praktycznie niczego.Moja mam nie może "doprosić" sie wymiany okien od ładnych paru lat,łazienkę zrobiliśmy sami więc proszę o ważenie słów w przyszłości.

Edyta
Posty: 6
Rejestracja: 00:20, 16.10.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: Edyta » 14:55, 13.11.2012

Marta88, nie stwierdziłam, że mieszka tam patologia, tylko napisałam, że ludzie tam mieszkający są tak postrzegani i dlatego pewnie nikt, kto za te domy odpowiada, nie czuje się zobowiązany do ich remontowania. Proponuję nie przeinaczać moich słów.

sew
Posty: 4
Rejestracja: 04:13, 01.12.2012

Re: Jakich inwestycji najbardziej oczekują mieszkańcy Łasku?

Postautor: sew » 04:41, 01.12.2012

Dworca PKS ;) , dworca PKP, :D koszy na śmieci, kostki brukowej...nie tylko koło tego wieprza z wenecji :D Kino Bałtyk też się kłania


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości